facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English
Wyniki wyszukiwania

Huta Szkła Kryształowego Violetta Stronie Śląskie - Barwna historia HSK Violetta sięga XIX wieku. Jej lokalizacja wybrana została ze względu na bezproblemowy dostęp do kamienia kwarcowego stanowiącego surowiec do produkcji szkła(...)
[więcej ››]

Jaskinia Niedźwiedzia Kletno - Jedną z głównych atrakcji masywu śnieżnika jest właśnie Jaskinia Niedźwiedzia będąca jednocześnie jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce której(...)
[więcej ››]

Kopalnia Uranu Kletno - Wydobycie surowca na potrzeby ZSRR, bogatego w uran  prowadzono w latach 1948-1953 wykorzystując miedzy innymi średniowiecznie sztolnie gdzie wcześniej prowadzono wydobycie(...)
[więcej ››]

Kopalnia Złota Złoty Stok - Główną atrakcją turystyczną w Złotym Stoku jest właśnie Kopalnia Złota przyciągająca niezliczone rzesze rządnych przygód turystów. Oferta skierowana(...)
[więcej ››]

Muzeum Ziemi-Geologiczne Kletno - Bogata kolekcja przeróżnych geologicznych tworów z całego świata niewątpliwie zaciekawi najmłodszych eksploratorów jak i tych starszych. Kolekcja skał i(...)
[więcej ››]

Podziemna trasa turystyczna Kłodzko - Pod Kłodzką starówką rozciąga się zawiła sieć licznych korytarzy i piwnic drążonych od setek lat. Dawnym mieszkańcom miasta służyły one za magazyny, bądź dla(...)
[więcej ››]

Średniowieczny Park Techniki Złoty Stok - Tuż obok kopalni złota znajduje się niewielki lecz warty uwagi park średniowiecznej techniki będący osobliwością w skali kraju. Możemy zapoznać się tu z w pełni(...)
[więcej ››]

Twierdza Kłodzka - Wszyscy zainteresowani historia jak i militariami będą zachwyceni zwiedzaniem Twierdzy Kłodzkiej stanowiącej system obronny z XVII i XVIII wieku. Doskonale zachowany obiekt(...)
[więcej ››]

Wapiennik Łaskawy Kamień Stara Morawa - Dziewiętnastowieczny wapiennik jest to twór architektoniczny służący do wypalania wapienia pozyskiwanego w pobliskim kamieniołomie pełniący swoja funkcje do 1920 roku.(...)
[więcej ››]

Zamek Jánský vrch Jawornik - Wznoszący się na skale górującej nad miastem zamek Jánský vrch onieśmiela swoim majestatem. Początki grodu sięgają XIII wieku, a wybudowany został w celach(...)
[więcej ››]

Zamek Książ Wałbrzych - Dolnośląską perełką architektoniczną niewątpliwie jest zamek Książ wraz z całym kompleksem rezydencjonalnym otaczającym ten trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Turyści(...)
[więcej ››]

Zabytki Bystrzycy Kłodzkiej - Bystrzyca Kłodzka jest miastem wyjątkowym ze względu na zachowany do dnia dzisiejszego średniowieczny układ urbanistyczny miasta. Dodatkowo tarasowa zabudowa piętrząca się nad(...)
[więcej ››]

Muzeum filumenistyczne Bystrzyca Kłodzka - Nietypowe muzeum gromadzące eksponaty z całego świata dotyczące historii niecenia ognia, może pozytywnie zaskoczyć swą nieprzeciętną kolekcją. Zerkając przez szklane gabloty(...)
[więcej ››]

Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kłodzko - Najobszernirjsze kolekcje w zbiorach Muzeum stanowią: zbiór cyny, numizmatów i zegarów śląskich z doby uprzemysłowienia na Dolnym Śląsku. Na(...)
[więcej ››]

Muzeum Papiernictwa, Park Zdrojowy Duszniki Zdrój - Wybudowany w 1605 r. młyn papierniczy jest jednym z 58 pomników historii w Polsce. Stanowi on perełkę drewnianego budownictwa przemysłowego, którego wyróżnia(...)
[więcej ››]

Zamek Międzylesie - Historia obecnego zamku w Międzylesiu sięga IX wieku kiedy to właśnie przez przełęcz międzyleską wiodły liczne szlaki handlowe. Rzeczą naturalną jest, iż wzdłuż(...)
[więcej ››]

Szkółka Jeździectwa - Rancho Verona Stary Gierałtów - Osoby stroniące od komercyjnych miejsc i ceniące sobie kontakt z natura doskonale trafili odwiedzając Rancho Verona. Osobliwe miejsce gospodarowane przez sympatyczną rodzinę(...)
[więcej ››]

Kopalnia węgla w Nowej Rudzie - Podziemna trasa turystyczna kopalni węgla w Nowej Rudzie to doskonałe rozwiązanie na ciekawe i atrakcyjne spędzenie czasu dla dorosłych oraz dzieci. Zanim jednak zejdziemy pod(...)
[więcej ››]


Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl