facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English
Wyniki wyszukiwania

Huta Szkła Kryształowego Violetta Stronie Śląskie - Barwna historia HSK Violetta sięga XIX wieku. Jej lokalizacja wybrana została ze względu na bezproblemowy dostęp do kamienia kwarcowego stanowiącego surowiec do produkcji szkła(...)
[więcej ››]

Jaskinia Niedźwiedzia Kletno - Jedną z głównych atrakcji masywu śnieżnika jest właśnie Jaskinia Niedźwiedzia będąca jednocześnie jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce której(...)
[więcej ››]

Kopalnia Uranu Kletno - Wydobycie surowca na potrzeby ZSRR, bogatego w uran  prowadzono w latach 1948-1953 wykorzystując miedzy innymi średniowiecznie sztolnie gdzie wcześniej prowadzono wydobycie(...)
[więcej ››]

Kopalnia Złota Złoty Stok - Główną atrakcją turystyczną w Złotym Stoku jest właśnie Kopalnia Złota przyciągająca niezliczone rzesze rządnych przygód turystów. Oferta skierowana(...)
[więcej ››]

Muzeum Ziemi-Geologiczne Kletno - Bogata kolekcja przeróżnych geologicznych tworów z całego świata niewątpliwie zaciekawi najmłodszych eksploratorów jak i tych starszych. Kolekcja skał i(...)
[więcej ››]

Podziemna trasa turystyczna Kłodzko - Pod Kłodzką starówką rozciąga się zawiła sieć licznych korytarzy i piwnic drążonych od setek lat. Dawnym mieszkańcom miasta służyły one za magazyny, bądź dla(...)
[więcej ››]

Rynek Lądek Zdrój - Prawa miejskie uzyskanie przez Lądek Zdrój w roku 1282 oraz fakt uzyskania statusu jednego z najstarszych uzdrowisk w Polsce zobowiązują to miejsce do zaprezentowania czegoś(...)
[więcej ››]

Sanktuarium Maria Śnieżna Wilkanów - Odwiedzając to miejsce podziwiać będziemy mogli górski XVIII wieczny kościółek stanowiąc sanktuarium maryjne usytuowany pod szczytem góry Igliczna w obrębie(...)
[więcej ››]

Skały na szczycie Trojaka i ruiny zamku Karpień Lądek Zdrój - Trojak jest niezbyt wysoką górą wznosząca się nad uzdrowiskową częścią Lądka Zdroju. Ze względu na stosunkowo łatwe podejście oraz dosyć krótką trasę (ok.(...)
[więcej ››]

Średniowieczny Park Techniki Złoty Stok - Tuż obok kopalni złota znajduje się niewielki lecz warty uwagi park średniowiecznej techniki będący osobliwością w skali kraju. Możemy zapoznać się tu z w pełni(...)
[więcej ››]

Twierdza Kłodzka - Wszyscy zainteresowani historia jak i militariami będą zachwyceni zwiedzaniem Twierdzy Kłodzkiej stanowiącej system obronny z XVII i XVIII wieku. Doskonale zachowany obiekt(...)
[więcej ››]

Wapiennik Łaskawy Kamień Stara Morawa - Dziewiętnastowieczny wapiennik jest to twór architektoniczny służący do wypalania wapienia pozyskiwanego w pobliskim kamieniołomie pełniący swoja funkcje do 1920 roku.(...)
[więcej ››]

Zamek Jánský vrch Jawornik - Wznoszący się na skale górującej nad miastem zamek Jánský vrch onieśmiela swoim majestatem. Początki grodu sięgają XIII wieku, a wybudowany został w celach(...)
[więcej ››]

Kościół Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim - Pierwszym kościołem, który powstał na miejscu obecnego była drewniana świątynia wzniesiona około 1285-1290 roku. Na przestrzeni wieków kościół był(...)
[więcej ››]

Zamek Książ Wałbrzych - Dolnośląską perełką architektoniczną niewątpliwie jest zamek Książ wraz z całym kompleksem rezydencjonalnym otaczającym ten trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Turyści(...)
[więcej ››]

Zabytki Bystrzycy Kłodzkiej - Bystrzyca Kłodzka jest miastem wyjątkowym ze względu na zachowany do dnia dzisiejszego średniowieczny układ urbanistyczny miasta. Dodatkowo tarasowa zabudowa piętrząca się nad(...)
[więcej ››]

Muzeum filumenistyczne Bystrzyca Kłodzka - Nietypowe muzeum gromadzące eksponaty z całego świata dotyczące historii niecenia ognia, może pozytywnie zaskoczyć swą nieprzeciętną kolekcją. Zerkając przez szklane gabloty(...)
[więcej ››]

Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kłodzko - Najobszernirjsze kolekcje w zbiorach Muzeum stanowią: zbiór cyny, numizmatów i zegarów śląskich z doby uprzemysłowienia na Dolnym Śląsku. Na(...)
[więcej ››]

Muzeum Papiernictwa, Park Zdrojowy Duszniki Zdrój - Wybudowany w 1605 r. młyn papierniczy jest jednym z 58 pomników historii w Polsce. Stanowi on perełkę drewnianego budownictwa przemysłowego, którego wyróżnia(...)
[więcej ››]

Fortyfikacje wojskowe oraz Muzeum Wojskowe Staré Město - W niewielkiej odległości od Starego Miasta rozciąga się sieć czechosłowackich fortyfikacji powstałych w latach 1935-1938 mających na celu zapobiec agresji faszystowskich(...)
[więcej ››]

Pałac Letni w Kamieńcu Ząbkowickim - Pałac został zaprojektowany przez  Karla Friedrich Schinkela na zlecenie księżnej niderlandzkiej Marianny Orańskiej w 1838 roku. Po pracach trwających 10 lat budowa letniego(...)
[więcej ››]

Kaplica Czaszek w Czermnej - Jeśli podczas pobytu w naszych okolicach mają Państwo chęć pochylić się nad własną egzystencją, podumać nad sensem życia ogólnie ujmując zreflektować się nad(...)
[więcej ››]

Zamek Międzylesie - Historia obecnego zamku w Międzylesiu sięga IX wieku kiedy to właśnie przez przełęcz międzyleską wiodły liczne szlaki handlowe. Rzeczą naturalną jest, iż wzdłuż(...)
[więcej ››]

Kaplica św. Onufrego - Obiekt położony w bliskim sąsiedztwie naszego pensjonatu. Barokowa kaplica należąca niegdyś do dworskiego kompleksu w Stroniu Śląskim wybudowana w latach 1734-1735. Jej(...)
[więcej ››]


Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl