facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Park Linowy Złoty Stok

  Jednym z największych parków linowych w Polsce jest właśnie Park Linowy Skalisko w Złotym Stoku. Ulokowany jest w otoczeniu leśnego krajobrazu, czyniąc tym samym przeżywaną tutaj przygodę jeszcze bardziej przyjemną dzięki obcowaniu z wszechobecną naturą. Park zapewnia ekstremalne doznania połączone z nieprzeciętną rozrywką, które skierowane są do osób z  każdej grupy wiekowej. Dzięki różnorodności jak i dużej liczbie przygotowanych starannie tras, rozrywki szukać tu mogą rodziny z dziećmi, seniorzy, a także młodzież licząca na ekstremalne doznawania i większy przypływ adrenaliny. Jedynym kryterium jest minimalny wzrost, który powinien wynosić 140 cm z rękoma uniesionymi w górę oraz przeciętna sprawność ruchowa. Podczas „spaceru” między drzewami pokonywać będziemy liczne przeszkody jak: tyrolki, balansujące pomosty, przejścia siatkowe czy małpie mosty. Odwiedzając Skalisko, przeżyjemy fantastyczną przygodę.  

Park Linowy Skalisko — lokalizacja i dojazd

  Leśny Park Linowy Skalisko znajduje się w Złotym Stoku nad Złotym Potokiem w obrębie dawnego kamieniołomu. Położony jest na samym skraju Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i swoją rozległą powierzchnią niemal 7 hektarów rozlewa się na zbocza gór Pustelnik (405 m n.p.m.) i Pasieka (537 m n.p.m.). Park doskonale wkomponowuje się w leśny krajobraz Gór Złotych do tego stopnia, iż można przespacerować się obok niego i nawet go nie zauważyć. W jego bliskim sąsiedztwie znajdują się znane Złoto Stockie atrakcje turystyczne, jakimi są Kopalnia Złota i Średniowieczna Osada.  Miejsce to zatem stało się turystycznym centrum Złotego Stoku. Nieopodal przebiega również granica państwowa z Czechami i swój start ma trasa rowerowe Singletrack Glacensis Pętla Złoty Stok. Na terenie Parku linowego  wyznaczono okazały, utwardzony bezpłatny parking. Jeśli chcemy odwiedzić to miejsce, wyruszając spod noclegów U Ireny w Stroniu Śląskim, to musimy kierować się najpierw na Lądek-Zdrój, a następnie bardzo ciekawą pod względem widokowym wojewódzką drogą nr 392 wiodąca do Złotego Stoku. Cała podróż zajmie nam około 40 minut. Doskonały dojazd do Skaliska jest z kierunku Nysy Lub Kłodzka, gdyż przez Złoty Stok biegnie droga krajowa nr 46 łącząc te dwie destynacje.

Park Linowy Skalisko — atrakcje

  Jeśli szukamy niezapomnianych atrakcji łączących aktywność ruchową oraz bliski kontakt z naturą to Leśny Park Linowy Skalisko jest idealnym miejscem o takim właśnie charakterze. Szczególna odmiana instalacji sportowo-rekreacyjnej, jaką jest park linowy, zbudowana jest z rozpiętych na różnych wysokościach lin pomiędzy koronami drzew, którymi wiedzie trasa napowietrznego, nigdzie indziej niespotykanego trekkingu. Podstawowymi elementami spaceru między niebem z ziemią są różnego rodzaju przeszkody, do których zaliczyć możemy liczne tyrolki, mosty linowe, balansujące pomosty różnorakiej konstrukcji. Podniebne akrobacje uczestnicy pokonują samodzielnie. W tutejszym parku linowym wyszczególnić możemy kilka tras zróżnicowanych od względem stopnia trudności i dostosowanych do różnego wieku i fizycznych predyspozycji osób biorących udział w zabawie. Począwszy od tras bardzo łatwych zawieszonych tuż nad ziemią poprzez średnie wymagających już odrobiny odwagi i ostrożności kończąc na ekstremalnych przeznaczonych dla największych śmiałków. Świetnym rozwiązaniem jest tu możliwość ominięcia zbyt trudnej przeszkody i kontynuowanie spaceru bez konieczności zawracania. Skalisko to nie tylko wymagające kondycji i umiejętności tory przeszkód, ale także specjalnie przygotowane odcinki dla dzieci. Każdy znajdzie tu coś dla siebie do pokonania jest bowiem ponad 60 przeszkód. Każdy będzie mógł mierzyć się z wyzwaniem, które dla niego będzie odpowiednie.

  W ramach zakupionego biletu otrzymamy sprzęt wyposażenia indywidualnego (kask, uprząż, i karabińczyki z liniami). Przejdziemy również obowiązkowy instruktaż dotyczący bezpiecznego poruszania się po parku. Najważniejszą zasadą, jaką powinniśmy zapamiętać jest ta, która mówi o tym, aby w trakcie przechodzenia po instalacjach zawsze być wpiętym w tzw. linę życia. To właśnie ona chroni nas ostatecznie przed upadkiem na ziemię z dużej wysokości w sytuacji, w której stracilibyśmy równowagę. W cenie biletu liczyć możemy również na opiekę instruktora w trakcie przejścia, który w razie potrzeby doradzi, w jaki sposób sprawnie pokonać sprawiająca nam trudność przeszkodę. Znajdziemy tu również niepowtarzalne pod względem długości tyrolki zaliczane do grona najdłuższych w Europie. Zjazd na linie pomiędzy dwoma stanowiskami jest nie lada wyczynem zwłaszcza kiedy lina rozwieszona jest 60 metrów nad ziemią i ciągnie się przez ponad kilometr. Łączna długość tyrolek w parku linowym w Złotym Stoku wynosi ponad 2500 m. Najdłuższe tyrolki w parku to Orzeł około 650 m i Kondor imponujące 1080 m. 

WYKAZ TRAS

  • "Sowa" - trasa szkoleniowa obowiązkowa dla wszystkich uczestników. Przeszkody na trasie: drabina, małpi most, mini tyrolka, pochylnia.
  • "Wiewiórka" - trasa łatwa dla dzieci pomiędzy 7 a 14 rokiem życia (minimalny wzrost 140 cm z podniesionymi rękoma). Przeszkody na trasie: drabina, sztywny most, suwnica, kładka drabiniasta, tunel, sprytna kładka, szachownica, pajęcza dolina, sieć rybaka, trapez, spaghetti, falochron, drabina, tyrolka, pochylnia.
  • "Salamandra" - trasa łatwa dla dzieci od 11 roku życia i dorosłych (minimalny wzrost 170 cm z podniesionymi rękoma). Przeszkody na trasie: chata, skóra węża, długa belka, pajęcza dolina, kładka przemytnika, pajęcza dolina, sprytna kładka, trapez, sztywny pomost, długi most, drabina, ruchome klocki, most nepalski, skóra węża, tyrolka, drabina.
  • "Dudek" - trasa średnia dla dzieci od 11 roku życia i dorosłych (minimalny wzrost 170 cm z podniesionymi rękoma). Przeszkody na trasie: drabina, sztywny pomost, tyrolka, małpi most, długi most, spaghetti, tyrolka, pochylnia.
  • "Muflon" - trasa średnia dla dzieci od 11 roku życia i dorosłych (minimalny wzrost 170 cm z podniesionymi rękoma). Przeszkody na trasie: ścianka wspinaczkowa, suwnica, tyrolka, pajęczyna, mrówkowy szlak, drabina, tunel, małpi most, tyrolka.
  • "Gacek" - trasa trudna dla dzieci od 11 roku życia i dorosłych (minimalny wzrost 170 cm z podniesionymi rękoma). Przeszkody na trasie: drabina, kładka drabiniasta, przeciąganie horyzontalne, drabina, sprytna kładka, ruchome klocki, skok Tarzana, sieć rybaka, surfing, zygzakowata kładka, tyrolka, pochylnia.
  • "Orzeł" - tyrolka dostępna od 12 roku życia.
  • "Kondor" - tyrolka dostępna od 16 roku życia.

 Park Linowy Skalisko to obszerny park przygód, którego historia sięga 2006 roku. Właściciel i obsługa dokładają wszelkich starań, aby korzystanie z tej atrakcji było bezpieczną formą spędzania wolnego czasu. Park zaprojektowali pracownicy francuskiej firmy Alsace Aventure Nature, zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa. Ponadto miejsce to jest certyfikowane przez niezależną firmę CERES+ specjalizującą się między innymi w kwestiach bezpieczeństwa na obiektach tego typu.

  W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Linowego Skalisko, a praktycznie na jego terenie znajduje się bistro z przekąskami i napojami.  

Park Linowy Skalisko — informacje praktyczne

  Każdy uczestnik pokonuje kolejne trasy parku linowego na własną odpowiedzialność. Należy również bezwzględnie słuchać poleceń instruktorów oraz zachowywać się w taki sposób, aby nie sprowadzać zagrożenia na innych uczestników zabawy np. przez huśtanie się na linach. Osoby cierpiące na silny lęk wysokości nie będą czuły się w tym miejscu komfortowo, jednak mogą park linowy traktować, jako swoiste wyzwanie pomagajcie im walczyć ze swoim lekiem. Miejsce nie jest dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obowiązuje tu zakaz wejścia dla osób po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających. Odwiedzając park linowy, należy pamiętać o odpowiednim sportowym ubiorze i co najważniejsze o odpowiednich butach. Również powinny być sportowe i pełne, mocno przylegających do stopy i niezsuwających się z niej, najlepiej z antypoślizgową podeszwą. 

Park Linowy Skalisko — cennik, godziny otwarcia

Dzieci do 7 bilet indywidualny 40 zł od osoby, bilet grupowy (co najmniej 15 osób) 30 zł od osoby.
Dzieci od 11 do 15 lat Wzrost 160 cm z rękami podniesionymi do góry bilet normalny 50 zł od osoby, bilet grupowy (co najmniej 15 osób) 40 zł od osoby.
Młodzież i dorośli od 16 lat Wzrost 180 cm z rękami podniesionymi do góry bilet normalny 60 zł od osoby, bilet grupowy (co najmniej 15 osób) 50 zł od osoby.

Cennik tyrolek:
od 11 roku życia bilet indywidualny 40 zł od osoby, a grupowy (co najmniej 15 osób)30 zł od osoby,
od 16 roku życia bilet indywidualny 60 zł od osoby, a grupowy (co najmniej 15 osób) 50 zł od osoby.
Cennik przejścia tras + Tyrolka gigant:
od 11- 15 lat bilet indywidualny 70 zł od osoby, a grupowy (co najmniej 15 osób) 60 zł od osoby,
od 16 roku życia bilet indywidualny 80 zł od osoby, a grupowy (co najmniej 15 osób) 70 zł od osoby.

Pełen karnet na wszystkie trasy plus tyrolka gigant i supergigant bilet indywidualny 100 zł, a grupowy (co najmniej 15 osób) 90 zł.

Kwiecień — Maj od 10.00 do 18.00 (czynne w weekendy, święta i dni wolne od nauki)
Czerwiec od 10.00 do 18.00 (czynne codziennie).
Lipiec — Sierpień od 10.00 do 20.00 (czynne codziennie).
Wrzesień — Październik od 10.00 do 18.00 (czynne w weekendy, święta i dni wolne od nauki).
Listopad od 10.00 do 16.00 (czynne w weekendy, święta i dni wolne od nauki).

  Po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej istnieje możliwość skorzystania z Parku Linowego Skalisko w Złotym Stoku dla grup powyżej 15 osób w pozostałych miesiącach, a także w innych godzinach niż tych regularnych godzinach otwarcia parku. Ostatnie wejście na trasy możliwe jest na godzinę przed zamknięciem parku. 

Park Linowy Skalisko — kontakt

Leśny Park Przygody „Skalisko”
57-250 Skalisko
teren dawnego kamieniołomu
tel. 602 740 971
skalisko@skalisko.eu

️Park Linowy Skalisko — opinie

  Wśród internautów panuje pozytywna opinia na temat Parku Linowego Skalisko w Złotym Stoku. Oczywiście największe wrażenia wywierają zjazdy na tyrolce nad dawnym wyrobiskiem. Natomiast trasy w niczym nie ustępują nie tyrolkom, a ich poziom trudności oraz długość również są zadowalające dla uczestników. Park linowy polecany jest przez odwiedzających praktycznie każdemu rodzinom, grupom znajomych, parom, dzieciom i osobom starszym. Atrakcja ta świetni się sprawdza również przy organizacji firmowych wyjazdów integracyjnych, wieczorach kawalerskich czy urodzinach w plenerze. Silne, pozytywne emocje towarzyszące osobom odwiedzającym park są na najwyższym poziomie.  Park ma sporą przepustowość, co za tym idzie, turyści nie skarżą się tu na czas oczekiwania w kolejkach. Obsługa oceniana jest raczej pozytywnie z kilkoma wyjątkami, ale dla usprawiedliwienia dodam, że każdemu może zdarzyć się gorszy dzień i być przez to mniej życzliwym dla innych. Pod względem kompetencji instruktorzy zaskarbili sobie zaufanie uczestników w 100%. Ogromne wrażenia i adrenalina są tu gwarantowane. 

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin