facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Minieuroland Kłodzko

  Jedną z najnowszych i zrazem największych atrakcji Ziemi Kłodzkiej jest park miniatur „Minieuroland” w Kłodzku. Na liczącym sobie 2 hektary terenie rozlokowane są liczne miniatury wzorowane na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza z Europy i regionu kłodzkiego. Modele wykonane są z niezwykłą starannością, szczegółowością i w najmniejszym szczególe odzwierciadlają oryginalne budowle. Ponadto na terenie parku możemy zrelaksować się w cieniu licznych ozdobnych krzewów i kwiatów. Jest to doskonałe miejsce do spędzenia leniwego niedzielnego popołudnia wśród pięknego otoczenia z całą rodziną. Organizowane są tu cykliczne imprezy tematyczne przyciągające rzesze turystów.

Minieuroland Kłodzko — lokalizacja i dojazd

  Park Miniatur Minieuroland zlokalizowany jest w samym sercu Kotliny Kłodzkiej. Wybudowany został na obrzeżach powiatowego miasta Kłodzko bezpośrednio przy drodze 981 łączącej Kłodzko z Nową Rudą. W jego bliskim sąsiedztwie usytuowane jest duże centrum handlowe znane pod nazwą Galeria Twierdza. Wybierając się do tego parku miniatur, wyruszając spod naszego pensjonatu, musimy przeznaczyć niewiele ponad pół godziny na dojazd. Droga dojazdowa nie sprawia żadnych problemów. Pod Minieurolandem funkcjonuje duży odpłatny parking, jednak należność wynosi jedynie 5 zł, a samochód może zajmować miejsce postojowe bez ograniczeń czasowych. Uwaga Parking znajduje się po przeciwnej stronie drogi w stosunku do parku miniatur, należy zachować szczególną ostrożność przy przejściu przez jezdnię i przy wyjeździe z parkingu.

Minieuroland Kłodzko — park miniatur

  Jak sama nazwa wskazuje, głównym motywem przewodnim parku są miniaturowe makiety. Rekonstrukcje odwzorowane są w oparciu zabytki z całego świata. Budowa makiet tej jakości i rozmiarów jest misterną pracą angażującą na setki godzin artystów, którzy wkładają w budowę tych małych dzieł sztuki całe swoje serce. Spacerując alejkami, możemy przenieść się wręcz do innego bajecznego świta. Sami możemy wcielić się w role wielkiego olbrzyma niczym Guliwer tytułowa postać książki Jonathan Swift "Podróże Guliwera". Podziwiać tu będziemy mogli wierne repliki światowego formatu zabytków między innymi:

 • Big Bena z Londynu,
 • fontannę Di Trevi z Rzymu,
 • Łuku Triumfalnego i Wierzę Eiffla z Paryża,
 • Zespołu Architektonicznego Zwinger z Drezna,
 • Statuę Wolności z Nowego Jorku,
 • Ratusza Staromiejskiego z Pragi,
 • Bramę Brandenburską z Berlina.

  Z naszych rodzimych zabytków postanowiono wykonać makiety:

 • Twierdzy Kłodzkiej,
 • Kościoła Matki Bożej Różańcowej oraz Kościoła Wniebowzięcia NMP z Kłodzka,
 • ratusza i kamienic z kłodzkiego rynku,
 • Pałacu z Bożkowa,
 • Zamku Książ z Wałbrzycha,
 • mostu Grunwaldzkiego oraz Zwierzynieckiego z Wrocławia,
 • wieży ciśnień i ratusza z Wrocławia,
 • Bazylikę PW. Nawiedzenia NMP z Wambierzyc,
 • Krzywą Wieżę z Ząbkowic Śląskich.

  Ilość prac jest ogromna, a wymienione wcześniej to tylko część z nich wszystkich. Miniatury w większości odwzorowane są w skali 1:25, jednak z pewnymi wyjątkami. W przypadku Fontannay di Trevi zastosowano skalę 1:8, odstępstwo od reguły miało pozwolić na odwzorowanie najmniejszych szczegółów tego barokowego arcydzieł. W przypadku Twierdzy kłodzkiej 1:50. Zastosowanie takiej skali wymuszone zostało ogromnymi rzeczywistym rozmiarami twierdzy.

  Włodarze parku zadbali o to, aby w trakcie tej niezwykłej podróży stworzyć odwiedzającym liczne przystanki. Wydzielono tu kilka stref relaksu wyposażonych między innymi w bujane wiszące fotele, usadowiono tu dziesiątki ławeczek oraz wybudowano klimatyczne altanki. Zadbano również o to, aby znalazły się tu punkty gastronomiczne oferujące zimne napoje, przekąski, dania obiadowe oraz słodkie desery. Goście Minieurolandu mogą skorzystać bezpłatnie z mobilnego przewodnika, wygodnie pobierając go na telefon w formie aplikacji. Zwiedzanie w takiej formie będzie nie tylko relaksujące, ale i również pouczające. Turyści, zwłaszcza ci zainteresowani modelarstwem mogą zaspokoić sowią ciekawość, zaglądając do wnętrza pracowni modelarskiej. Podpatrzeć tu będą mogli tajniki pracy modelarzy, grafików i rzeźbiarzy oraz uzyskać szczególnych informacji dotyczących wszystkich makiet z parku. Park Miniatur Minieuroland przypadnie do gustu turystom w każdym wieku. Wśród dzieci wzbudzą ciekawość świata i zainteresują pracami manualnymi, natomiast dorosłym pozwolą wypocząć i zainspirują do dalszych podróży.  

  Park miniatur to zarazem swoiste arboretum. Wyjątkowo pięknie zagospodarowana przestrzeń obsadzona jest rzadką unikalną roślinnością. Sadzonki roślin występujących w parku sprowadzane były z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Belgii i Holandii. Liczne ozdobne drzewa, krzewy, trawy i kwiaty wyjątkowo pięknie prezentują się porą letnią. Wtenczas to zakwitają i tworzą niepowtarzalny nigdzie indziej klimat. Dodatkowo wrażenia potęgują obsadzone rabatki kwiatami jednorocznymi, których każdego roku używa się tu dziesiątki tysięcy do przyzdobienia Minieuroladu. Od czerwca do listopada odbywa się tu Festiwal Kwiatów, wówczas to Minieuroland staje się największą kwiatową wystawą w regionie.

Minieuroland Kłodzko   — atrakcje dodatkowe

  Plac zabaw. Dodatkową atrakcją Minieurolandu skierowaną do najmłodszych gości jest nowoczesny i rozległy na 12 arów plac zabaw. Wyposażony został w mnóstwo różnego rodzaju urządzeń takich jak huśtawki, zjeżdżalnie, akcesoria do wspinaczki i akrobacji, drążki, drabinki, uchwyty, rury, a nawet z rzadko spotykaną zjeżdżalnią linową zwaną tyrolką. Wszystkie konstrukcje są atestowane i spełniają surowe normy bezpieczeństwa. Każde dziecko odnajdzie tu coś dla siebie i będzie beztrosko się bawić przez długie godziny, a opiekunowie będą mogli w tym czasie zrelaksować się w otoczeniu zieleni. Plac zabaw w Minieurolandzie usytuowany jest obok jednego z trzech tutejszych punktów gastronomicznych.

  Ptasia woliera jest to najnowsza inwestycja powstająca w parku. Mini ogród zoologiczno-botaniczny zamieszkują liczne egotyczne ptaki. Wyselekcjonowane zostały w taki sposób, aby ich piękne różnobarwne upierzenie wzbogacały ogród swoim majestatem. Egzotyczne gatunki ptaków, zaadoptowane do życia w naszym klimacie stwarzają okazje poznać różnorodny świat ornitologii. Spotkamy tu między innymi ptaki z gatunków: Ibis Szkarłatny, Warzęcha Różowa, Czapla Złotawa, Flaming karaibski czy Szczudłak Białobrewy. Natomiast najbardziej dostojnym mieszkańcem Minieurolandu będzie niewątpliwie paw indyjski. Jego piękny ogon zwraca na siebie uwagę każdego przechodnia.

Minieuroland Kłodzko — informacje praktyczne

  W parku miniatur możemy wynająć na wyłączność usługę przewodnika sudeckiego, oczywiście za dodatkową opłatą. Opowie nam on podczas zwiedzania wiele ciekawych historii o najważniejszych miejscach i zabytkach Ziemi Kłodzkiej. Do parku możemy zabrać swojego czworonożnego przyjaciela, jednak musimy bezwzględnie pamiętać o tym, aby w razie potrzeby po nim posprzątać i aby nie puszczać go luzem. Parkowe alejki są dostosowane dla osób niepełnosprawnych i przemieszczeni się tu na wózku inwalidzkim jest bezproblemowe. 

Minieuroland Kłodzko  — cennik, godziny otwarcia

Osoba dorosła 35 zł.
Bilet ulgowy 29 zł (ulga przysługuje seniorom 60+, rencistom, niepełnosprawnym, młodzieży uczącej sie oraz studentom).
Bilet grupowy 25 zł (grupa minimum 15 osób).
Bilet rodzinny: 2+2 - 120 zł, 2+3 - 145 zł, 2+4 - 170 zł.
Parking 5 zł.
Dzieci do lat 3 wejście bezpłatne.

Park Miniatur otwarty jest codziennie:
w sezonie letnim, a także w weekendy wiosenne i jesienne od 9.00 do 19.00
w sezonie wiosennym i jesiennym od 9.00 do 17.00
w sezonie zimowym od 9.00 do 16.00

Minieuroland Kłodzko  — kontakt

Minieuroland Park Miniatur
ul. Noworudzka 11,  57-300 Kłodzko
tel. +48 792 444 333
biuro@minieuroland.pl

Minieuroland Kłodzko — opinie

  Wśród osób odwiedzających Minieuroland Kłodzko opinie są zgodne co do pięknego otoczenia i wspaniałych aranżacji roślinnych. Szczególnie pięknie wygląda ogród w porze letniej kiedy to rośliny są w pełnym rozkwicie. Co do samych miniaturowych makiet wzbudzają one podziw i uznanie dla twórców, wprawiając w zachwyt niemalże wszystkich turystów. Goście parku wspominają, że cena za bilet wstępu nie jest najniższa, jednak jest adekwatna do skali realizowanego tu projektu. Dodatkowym plusem jest to, że jest on nieograniczony czasowo i upoważnia nawet do całodniowych odwiedzin. Miniaturowe rekonstrukcje okolicznych zabytków poszerzają świadomość turystyczną osób zwiedzających park. Tym samym eksploracja parku miniatur podsuwa nam pomysły do dalszego zwiedzania okolicy. Opinie na temat tej atrakcji turystycznej są pochlebne i zachęcają do odwiedzin.   

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin