facebook


Muzeum filumenistyczne Bystrzyca Kłodzka

  Nietypowe muzeum gromadzące eksponaty z całego świata dotyczące historii niecenia ognia, może pozytywnie zaskoczyć swą nieprzeciętną kolekcją. Zbiory były gromadzone przez ponad 50 lat działalności palcówki.  Zerkając przez szklane gabloty zaznajamiamy się z typowymi przedmiotami służącymi do niecenia ognia takimi jak: zapalniczki lontowe, benzynowe, gazowe, elektryczne, chemiczne, lub nieco rzadziej spotykane krzesiwa metalowe i skałkowe. Muzeum dysponuje, także pokaźna kolekcja etykiet zapałczanych z Polski, a także krajów Europy i całego świata.

  Umiejętności niecenia ogania jest kluczową w rozwoju i ewolucji człowieka, i to właśnie w muzeum filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej macie Państwo okazje poznać techniki rozniecania ognia, począwszy od pierwotnych skończywszy na współczesnych. Dla zainteresowanych prowadzone są lekcje i warsztaty muzealne (grupy minimum 10 osób). Na zajęciach poruszana jest tematyka historii Bystrzycy Kłodzkiej czy historii niecenia ognia. W ramach warsztatów możemy np. zaznajomić się z technikami odpalanie ognia za pomocą krzesiwa i krzemienia bądź odpalania ognia za pomocą substancji chemicznych, jak nadmanganian potasu i gliceryna.

  Od stycznia 2011 roku w Muzeum Filumenistycznym funkcjonuje także wystawa 70 prac satyrycznych autorstwa Andrzeja Mleczki. Prace autorstwa krakowskiego satyryka odnoszą się do różnych sfer życia społecznego, życia religijnego, a także szeroko pojętych stosunków międzyludzkich. Maja wciąż aktualny przekaz, bawią i skłaniają do refleksji.

Ceny: Niskie

Godziny otwarcia (wrzesień-czerwiec)
od wtorku do soboty: 8.00 - 16.00
w niedziele: 10.00-15.00
Godziny otwarcia (lipiec-sierpień):
od wtorku do soboty: 9.00 - 17.00
w niedziele: 10.00-16.00

W poniedziałki muzeum jest zamknięte dla zwiedzających.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin