facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Kowadło

  Kowadło położone nad wsią Bielice wznosi się na 889 m. n.p.m. i zajmuje 16 pozycje pod względem wysokości na liście szczytów Korony Gór Polskich. Jest wierzchołkiem granicznym na granicy Polsko-Czeskiej. Kwestią sporną jest fakt czy Kowadło stanowi najwyższy szczyt Gór Złotych, gdyż z powodu wyodrębniania Gór Bialskich jako odrębne pasmo górskie pojawiły się problemy ze wskazaniem dokładnego przebiegu granicy między nimi. Pomimo, iż szlak wiodący na szczytnie nie jest nadzwyczaj obfity w piękne pejzaże, to ze szczytu góry rozpościera się ładny widok na pasmo Gór Złotych i na dolinę z wąskim przełomem Białej Lądeckiej i miejscowością Bielice. Możemy także podziwiać widoki na północną część Wysokiego Jesionika oraz pogórze sudeckie aż po Nysę, a nawet Opole.

  Podejście na wierzchołek jest stosunkowo proste i w znacznej części prowadzi leśną ścieżką. Tu i ówdzie porozrzucane są gnejsowe skałki, a zbocza porośnięte są świerkami. Na szlaku często spotykamy przedstawicieli lokalnej fauny, ponieważ aż się tu roi od saren i jeleni.

  Zdobywając Kowadło warto pomyśleć aby jednoczenie zdobyć Rudawiec, także należący do Korony Gór Polskich, położony w stosunkowo bliskiej odległości.

START / SZLAK / CZAS OPIS

Z Bielic

1h

Po dotarciu na sam koniec wsi zostawiamy auto na parkingu tuż przy leśniczówce. Trasa nie nastręcza żadnych problemów może być pokonana przez niemalże każdego turystę. Szczególna uwagę zwracajmy na oznakowanie, które na tym odcinku szlaku nie jest najlepsze.

 

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin