facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Czernica

  Znajdująca się w Sudetach wschodnich, w północnej części gór Bialskich Czernica wznosi się 1083 m n.p.m.. Dzięki Drewnianej wierzy na wierzchołku góry jest doskonałym punktem widokowym, z którego podziwiać możemy okoliczny plener w tym: Masyw Śnieżnika, panoramę Gór Bialskich i Złotych. Przy optymalnej przejrzystości powietrza na horyzoncie zarysowują się dalsze partie Sudetów.

  Ze szczytu Czernicy rozchodzą się szlaki wędrówek pieszych praktycznie w cztery strony świata m.in. tworząc w ten sposób wiele możliwości kontynuacji wycieczki. Podążając szlakami możemy zjeść do Bielic, Nowego i Starego Gierałtowa, Stronia Śląskiego lub Starej Morawy. Wpinając się na szczyt góry krajobraz jest dosyć monotonny przybiera formę lasu szpilkowego z przewagą świerka i modrzewi. W okolicach Czernicy wiedzie asfaltowa droga wyłączona z ruchu samochodowego dzięki czemu ta część Sudetów zyskuje coraz większą popularność wśród rowerzystów. 

START / SZLAK / CZAS OPIS

Ze Starego Gierałtowa

3h

Według wielu trasa uznawana za najciekawsze podejście, a to dzięki mijanym po drodze ciekawym formacjom skalnym. Trzy siostry bo to o nich mowa piętrzą się niedaleko za duktem zwanym Bielską Pętlą. Najwyższa skała ma ok. 25 m wysokości. Należy odrobinę zboczyć ze szlaku (ok.  200m), aby móc je obejrzeć gdyż przysłonięte są drzewami.  

Z przełęczy Staromorawskiej 

3,5h

Startujemy z przełęczy Staromorawskiej gdzie możemy zaparkować auto lub z Przełęczy Płoszczyna znajdującej się kilkaset metrów dalej bodącą jednocześnie miejscem przebiegania granicy polsko-czeskiej. W przypadku drugiego wariantu wyprawy kawałeczek trasy musimy przebyć nie oznakowaną ścieżką jednak plusem jest możliwość przekąszenia jakiegoś czeskiego przysmaku w niewielki lokalu gastronomicznym tutaj się znajdującym. 

 

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin