facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Czarna Góra Resort

  Czarna Góra Resort to jeden z największych i najbardziej popularnych ośrodków sportowo-rekreacyjnych w Polsce. Zimą stanowi ogromny kompleks narciarski, oferujący niezapomnianą rozrywkę na 14 trasach narciarskich obsługiwanych przez dziewięć kolei, w tym 6 talerzykowych i 3 kanap. Ośrodek narciarski Czarna Góra rozlewa się na niemal 60-hektarowej powierzchni i przyciąga narciarzy z całego kraju dzięki profesjonalnie przygotowanym stokom i bogatej infrastrukturze. Resort przewiduje dostęp do szkół narciarskich, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz licznych restauracji. Baza noclegowa w obrębie Czarnej Góry jest mocno rozwinięta, a znajdują się tu obiekty noclegowe o zróżnicowanym charakterze — od ekskluzywnych hoteli i apartamentowców po skromne, kameralne pensjonaty i kwatery prywatne. Latem natomiast to miejsce przeradza się w centrum sportów rowerowych dzięki licznym trasom rowerowym, jakie przecinają zbocza góry. Wbudowano tu również Bike Park Czarna Góra, który jest jednym z największych i najbardziej atrakcyjnych ośrodków rowerowych w Polsce. Oferuje on pasjonatom dwóch kółek niezapomniane przeżycia oraz wiele atrakcji.

 Ośrodek narciarski zlokalizowany jest skraju Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego na zboczach Czarnej Góry i Żmijowca. Oferuje mnóstwo niepowtarzalnych atrakcji zarówno zimą, jak i latem. Wokół Czarnej Góry znajduje się wiele szlaków turystycznych, które prowadzą do pobliskich wodospadów, schronisk górskich i punktów widokowych. Ośrodek jest popularny wśród miłośników przyrody, którzy cenią sobie piękne krajobrazy oraz bogatą ofertę turystyczną. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej Czarnej Górze Resort, przeanalizujemy szczegółowo jego największe atuty, opiszemy najważniejsze zimowe atrakcje oraz wskażemy, co warto zobaczyć i zrobić podczas pobytu w tym malowniczym zakątku Polski.

Czarna Góra Resort — lokalizacja i dojazd

  Czarna Góra Resort to popularny ośrodek turystyczny położony w południowo-zachodniej części kraju, w województwie dolnośląskim, na terenie powiatu kłodzkiego. Swoją powierzchnią obejmuje północno-wschodnie zbocza Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) oraz Żmijowca (1153 m n.p.m.) wchodzące w obręb Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, leżącego administracyjnie w gminie Stronie Śląskie. U stóp resortu zlokalizowana jest wieś Sienna, natomiast w okolicach górnych stacji wyludniona wieś Biała Woda. Czarna Góra, na której wybudowano ośrodek sportowo-rekreacyjny o tej samej nazwie, to szczyt, którego charakterystyczny kształt wyróżnia się w krajobrazie Kotliny Kłodzkiej. Można ją dostrzec z niemal każdego punktu na tym obszarze. Czarna Góra kontrastuje z szeroką kopułą sąsiedniego szczytu - Śnieżnika (1425 m n.p.m.), niemniej jednak, często bywa z nim mylona.

  Resort jest łatwo dostępny i można dojechać do niego drogą wojewódzką nr 392 z od strony Stronia Śląskiego lub od strony Bystrzycy Kłodzkiej. Obie drogi są asfaltowe i umożliwiają swobodny wjazd do ośrodka również w porze zimowej. Wyruszając spod naszego pensjonatu "U Ireny", dotrzemy do tego resortu w poniżej 10 minut, a dystans jaki musimy pokonać wyniesie nie więcej niż 6 kilometrów.

Do Czarnej Góry dojedziemy:

 • z Wrocławia w 2 godziny (130 km),
 • z Poznania w niespełna 4 godziny (310 km),
 • z Katowic w niespełna 3 godziny (220 km),
 • z Warszawy w 6 godzin (480 km),
 • z Gdańska w 7 godzin (610 km).

  Zalecamy podróż do Czarna Góra Resort przy wykorzystaniu własnego środka transportu, gdyż transport publiczny jest tu bardzo słabo rozwinięty, aby nie napisać, że nie ma go wcale. Dla turystów, którzy nie posiadają samochodu, istnieje możliwość dojazdu do Czarnej Góry skibusem kursującym pomiędzy resortem a okolicznymi miasteczkami, takimi jak Stronie Śląskie, Międzygórze czy Lądek Zdrój. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Kłodzku, oddalonym o 35 kilometrów, skąd kursują autobusy co najwyżej do Stronia Śląskiego, gdzie konieczne będzie skorzystanie z usług taksówkarskich lub skibusa, aby dostać się do resortu.

Czarna Góra Resort — Wyciągi narciarskie

  Wybudowany w 1996 roku ośrodek Czarna Góra Resort na przestrzeni lat prężnie się rozwijał, aby na dzień dzisiejszy swoim gościom zaproponować rozbudowany system nartostrad obsługiwany przez nowoczesne wyciągi narciarskie. Największe prace modernizacyjne miały miejsce w 2016 roku, kiedy to po prawie 20 latach pracy sztandarowa kolej linowa o długości 1370 metrów została wymieniona na nowoczesną 6-osobową kolejkę marki Leitner Ropeways. Nadano jej nazwę Luxtorpeda, która jest super szybką kanapą wynoszącą narciarzy na szczyt Czarnej Góry z prędkością 6 m/s. Aby zapewnić bezpieczeństwo przy wsiadaniu i wysiadaniu, zastosowano w niej mechanizm wysprzęgający, dzięki któremu przy tych czynnościach kanapa zwalnia. Przy takich rozwiązaniach technicznych wjazd na górną stację zajmuje niespełna 4 minuty. Konstruktorzy zadbali o komfort użytkowników, instalując w niej podgrzewane siedziska oraz osłonę przeciwwiatrową. Luxtorpeda jest najszybszą tego typu konstrukcją w Polsce. Taka inwestycja przyniosła duże korzyści, ponieważ usprawniła obsługę narciarzy i podniosła przepustowość ośrodka do niemal 12 tysięcy osób na godzinę, co oznacza, że spędzamy mniej czasu w kolejkach i więcej na stoku. Wyciągi i koleje linowe zostały tak rozmieszczone, aby tworzyć spójny i uzupełniający się system, który w połączeniu z interesującymi trasami zjazdowymi zapewnia zróżnicowane tereny narciarskie dla każdego miłośnika sportów zimowych. Przedstawiamy poniżej zestawienie wszystkich wyciągów funkcjonujących w Czarna Góra Resort:  

Wyciąg Długość / Różnica wznesień Przepustowość / Typ
Luxtorpeda 1370m / 380m 3000 os./h / Kolej 6-os
Żmija 1100m / 270m 2400 os./h / Kolej 4-os
Efka 380m / 60m 2400 os./h / Kolej 4-os
Proca 870m / 230m 850 os./h / Talerzyk
Biba 360m / 70m 800 os./h / Talerzyk
Bartuś 370m / 55m 800 os./h / Talerzyk
Baba 210m / 35m 600 os./h / Talerzyk
Jaga 200m / 35m 600 os./h / Talerzyk
Jędruś 180m / 35m 600 os./h / Talerzyk

  Dodatkowo w tym ośrodku narciarskim znajdziemy 4 taśmy, przy użyciu których początkujący narciarze mogą w zupełnie komfortowych warunkach nabywać pierwszych umiejętności. Taśmy narciarskie są przeznaczone wyłącznie do nauki jazdy. Przenośnik taśmowy może być używany przez osoby korzystające z nart, snowboardu czy snowtubingu.

Czarna Góra Resort — Trasy narciarskie

  Korzystny mikroklimat, który tu panuje, zapewnia optymalne warunki narciarskie przez długie zimowe miesiące. Kiedy pokrywa śnieżna nie jest wystarczająco gruba, sytuacja jest natychmiastowo poprawiana przy użyciu nowoczesnych systemów naśnieżania nartostrad. Część z tras jest oświetlona, co pozwala cieszyć się białym szaleństwem na jazdach nocnych. Dla początkujących Czarna Góra Resort przygotował polany narciarskie i łatwe trasy zjazdowe charakteryzujące się dużą szerokością oraz niewielkim nachyleniem stoku. Polany służące do nauki to polana Bartusiowa, Jędrusiowa, Czarodziejska i Misiowa. A trasy o niskim poziomie trudności oznaczone kolorem niebieskim to trasa G, H, I, J, K, L, M i N. Trasy oznaczone kolorem czerwonym natomiast są średniozaawansowane o dłuższych dystansach. Jazda po nich wymaga już posiadania dobrych umiejętności poruszania się na nartach czy desce snowboardowej. Są to kolejno: Helly Hansen B Fis, C Fis, D Fis, E i F Fis, przy czym trasa oznaczona jako B jest najdłuższą nartostradą w ośrodku o długości 1680 m. Najbardziej doświadczeni narciarze i snowboardziści mogą próbować swoich sił na trasie czarno-czerwonej oznaczonej jako trasa A. 1600-metrowa nartostrada, z uwagi na strome zjazdy, może dostarczyć nieprzeciętnych wrażeń oraz znacząco podnieść poziom adrenaliny we krwi. Trasy są ratrakowane dwukrotnie w ciągu dnia: rano przed otwarciem oraz w popołudniowej przerwie przed jazdami nocnymi. Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich tras narciarskich w obrębie ośrodka Czarna Góra Resort:

Trasa Długość / Pozim trudności Różnica wzniesień / Naśnieżanie Ośw.
A 1600m / trudna 380m / tak nie
B Fis 1680m / średnia 380m / tak tak
C Fis 1250m / średnia 270m / tak nie
D Fis 1250m / średnia 270m / tak nie
E 1050m / średnia 230m / nie nie
F Fis 1020m / średnia 230m / nie nie
G 230m / łatwa 70m / tak nie
H 200m / łatwa 70m / tak nie
I 350m / łatwa 55m / tak tak
J 400m / łatwa 55m /tak tak
K 450m / łatwa 60m / tak tak
L 450m / łatwa 60m / tak tak
M 450m / łatwa 75m / tak tak
N 260m / łatwa 35m / tak nie

Czarna Góra Resort  szkółka narciarska i wypożyczalnie nart

  Jeśli planujesz stawiać pierwsze kroki z przywdzianymi nartami lub deską snowboardową na nogach, to Czarna Góra Resort jest idealnym miejscem, bowiem funkcjonuje tu profesjonalna szkoła narciarska. Gwarancję wysokich kompetencji i umiejętności instruktorów potwierdza akredytacja szkoły ze strony Polskiego Związku Narciarskiego. Zajęcia prowadzone są dla klientów indywidualnych oraz grup zorganizowanych, dla osób dorosłych oraz dzieci. Szlifować mogą tu swoje umiejętności również osoby zaawansowane. Infrastruktura szkoleniowa w ośrodku obejmuje 4 polany szkoleniowe z 4 wyciągami taśmowymi, szkołę narciarską Kąciki Malucha z zabawkami dla dzieci oraz Winter Fun Park - snowpark, flybag, slalom GS, a także tor snowtubingowy. Ważne jest, aby od samego początku przygody ze sportami zimowymi nabrać poprawnych nawyków oraz odpowiednich wzorców ruchowych, co w dalszej perspektywie zaowocuje solidnymi umiejętnościami jeździeckimi. Należy tu nadmienić, że jazda na nartach świetnie wpływa na kondycję i rozwija tężyznę fizyczną, przy czym wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego. Przed rozpoczęciem nauki jazdy na nartach wskazane są krótkie treningi przedsezonowe, mające na celu wzmocnienie mięśni nóg, brzucha i pleców. To właśnie nogi, a zwłaszcza kolana, najszybciej przekonują się o wymaganiach kondycyjnych, jakie niesie za sobą narciarstwo. Wysiłek statyczny utrzymujący mięśnie w ciągłym napięciu wymaga od adeptów narciarstwa kondycji na odpowiednim poziomie. Instruktorzy narciarscy dostosowują metody nauczania, poziom trudności tras i intensywność treningu do potrzeb swoich podopiecznych, biorąc pod uwagę ich poziom zaawansowania w sztuce narciarskiej.

  Wypożyczalni nart zlokalizowanych na terenie Resortu Czarna Góra jak i w jego najbliższej okolicy jest bardzo dużo. Oferują one szeroki wybór sprzętu, który zaspokoi potrzeby każdego narciarza. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym narciarzem, na pewno znajdziesz tutaj sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania. Wypożyczalnie podchodzą do wymagań swoich klientów kompleksowo, co za tym idzie zaopatrzyć się w nich można w: narty, kijki, buty narciarskie, kaski i gogle ochronne, Snowboardy, oraz odzież narciarską. Sprzęty oferowane przez wypożyczalnie to głównie narty zjazdowe przeznaczone do jazdy na trasach zjazdowych jednak znajdziemy w nich również narty typu freeride, narty biegowe czy narty skiturowe oraz deski snowboardowe. Wypożyczalnie nart oferują również profesjonalną obsługę, która pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu i jego niezbędnych regulacji wynikających z warunków anatomicznych twojego ciała. Polecamy skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oddalonych od resortu z uwagi na zdecydowanie niższe ceny. Przed wypożyczeniem sprzętu warto dokładnie przeczytać regulamin wypożyczalni. Zazwyczaj wymaga się od klienta okazania dokumentu tożsamości oraz uiszczenia kaucji, która zabezpiecza przed ewentualnymi szkodami. W przypadku uszkodzenia sprzętu wypożyczalnia może domagać się rekompensaty lub zatrzymać część kaucji, dlatego tez lepiej jest dbać o wypożyczony sprzęt.

Czarna Góra Resort — atrakcje dodatkowe

  Dla swoich gości resort przygotował szereg atrakcji dodatkowych, dzięki którym wypoczynek w tym, miejscu może być jeszcze bardziej atrakcyjny i niezapomniany. Poniżej przedstawiamy kilka z nich które są czynne w porze zimowej.

 • Lodowisko — Ice Arena Czarna Góra położone blisko kolei Efka i Czarnej Perły. Dosyć sporych rozmiarów lodowisko, bo rozlewa się aż na 800 m2 jest nieodzowną atrakcją prawdziwej mroźnej zimy. Przy lodowisku zlokalizowana jest wypożyczalnia łyżew dla dzieci i dorosłych. Można w niej zaopatrzyć się w specjalne saneczki w kształcie niedźwiedzia polarnego przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, które pomimo braku umiejętności jazdy na łyżwach mogą brać udział w zabawie z całą rodziną. Wypożyczanie łyżew jest wliczone w cenę wstępu na Ice Arena Czarna Góra, a bilet gwarantuje przepustkę do dobrej zabawy i mnóstwa śmiechu!  
 • Morsowisko Czarna Góra to specjalnie przygotowane miejsce, gdzie możesz wejść do lodowatej wody i odczuć moc zdrowia. Kąpiel w zimnej wodzie to dla wielu osób sposób na zwiększenie odporności organizmu, poprawę nastroju i jakości snu. Korzystanie z morsowiska na Czarnej Górze to również sposób na łagodzenie bólu mięśni oraz poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, dzięki regularnemu morsowaniu możesz również opóźnić procesy starzenia się skóry i poprawić jej wygląd. Morsowisko znajduje się blisko kolei Efka oraz Czarnej Perły. Woda w morsowisku pochodzi bezpośrednio z górskiego strumienia, a korzystanie z niego jest darmowe dla wszystkich Gości Czarna Góra Resort. Warto jednak pamiętać, że przed wejściem do wody należy skonsultować się z lekarzem oraz zwrócić uwagę na odpowiednie zachowanie przed i po morsowaniu.
 • Funpark — tor snowtubbingowy. To atrakcja dla małych freestylowców polegająca na zjazdach specjalnym pontonem po 50-metrowym torze. Położony jest on przy Jędrusiowej i Bartusiowej Polanie. Pontony udostępniane są odpłatnie w wypożyczalni zlokalizowanej obok toru. Tor usytuowany jest przy wyciągu taśmowym, dzięki czemu po szybkim zjeździe równie szybko i bez wysiłku dostaniesz się z powrotem na start trasy.
 • Alpine Coaster Czarna Żmija — zjeżdżalnia grawitacyjna czynna cały rok, zlokalizowana powyżej Karczmy Czarna Góra. Tor jest czynny przez cały sezon zimowy, a godziny jego otwarcia są dostosowane do godzin pracy wyciągów narciarskich. To największy w Polsce tor do jazdy na sankach. Trasa o długości niemal 1 km pozwala rozpędzić swój wagoniki do prędkości 40 km/h i wiedzie przez trzy pętle, las i wiadukt nad potokiem, oferując niesamowite widoki. Może z niej korzystać zarówno osoba dorosła, młodzież, jak i dziecko z opiekunem.
 • SPA Czarna Góra. Centrum odnowy biologicznej znajdujące się w Apartamentach Czarna Góra pozwala kompleksowo zadbać o swoje ciało. W tym nowoczesnym spa można skorzystać z wyjątkowo licznych zabiegów pielęgnacyjnych oraz masaży, wykonanych przez starannie wyselekcjonowaną kadrę. "Spa z Natury" wykorzystuje bogactwo naturalnych składników, takich jak zioła, kwiaty, czyste gliny oraz szlachetne oleje, co pozwala w pełni zregenerować organizm. W apartamentach można także skorzystać z basenu z jacuzzi i brodzikiem dla dzieci oraz strefy saun, w której znajdują się: sauna fińska, IR, ziołowa, biosauna oraz łaźnia rzymska. To idealne miejsce na relaks po aktywnym dniu spędzonym na stoku. 

Czarna Góra Resort — restauracje

  Czarna Góra to nie tylko doskonałe trasy narciarskie, ale również kulinarna oaza, gdzie w przerwie między szusowaniem możemy odpocząć, posilić się i nabrać sił do dalszej jazdy. Restauracji w sąsiedztwie Czarna Góra Resort jest wiele i należą do nich między innymi: Karczma Czarna Góra, Karczma Hubertus, Restauracja i Karczma Puchaczówka, Restauracja Panorama. Są one nieco oddalone od stoku, jednak warto je odwiedzić, gdyż można w nich spróbować tradycyjnych polskich dań, ale również kuchni regionalnej oraz dań z kuchni międzynarodowej. Powyższe jadłodajnie oferują bogatą ofertę i różnią się stylem i klimatem — począwszy od restauracji myśliwskiej, w której można skosztować dziczyzny przyrządzonej na wiele sposobów, jaką jest Karczma Hubertus, kończąc na urządzonej w stylu nowoczesnym Restauracji Panorama, oferującej nowoczesne kulinarne eksperymenty. Pamiętajmy jednak, że ceny w tych miejscach są dosyć wygórowane.

  Jeśli natomiast nie chcemy tracić czasu na krótki dojazd do restauracji, możemy skorzystać z oferty SKI BAR-u, zlokalizowanego bezpośrednio przy dolnej stacji wyciągu E-fka, mieszczącego się w budynku Czarnej Perły. W tym Ski Barze możemy zjeść szybkie, niezbyt wyszukane dania, jak różnego rodzaju makarony, pizze, sałatki, gorące i zimne napoje, takie jak herbata, kawa, gorąca czekolada czy piwo. Jednak często bywa tu bardzo tłumnie, co może wydłużyć czas oczekiwania na realizację naszego zamówienia. Klienci skarżą się również na bardzo wysokie ceny.

Czarna Góra Resort — Noclegi

  Wraz z rozwojem resortu cała najbliższa okolica zyskała potencjał turystyczny, z którego korzystają lokalni przedsiębiorcy. Przeważającym rodzajem działalności prowadzonym na terenie Czarnej Góry jak i całej Gminy Stronie Śląskie to usługi noclegowe co potwierdzają dane statystyczne z 2021 roku. Obecnie baza noclegowa oferuje możliwość zakwaterowania w ponad 200 obiektach o zróżnicowanym standardzie oraz charakterze na terenie tejże gminy. Odwiedzając Czarną Górę, można zatrzymać się na nocleg w licznych pensjonatach, apartamentowcach, niezależnych domkach, kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych oraz agroturystykach.

  W bezpośrednim sąsiedztwie stoków narciarskich dominują większe komercyjne obiekty noclegowe mogące zapewnić nocleg setkom klientów. Najbardziej rozpoznawalne z nich to: Biała Perła, Czarna Perła, Panorama Ski, Aparthotel Czarna Góra czy Pensjonat Puchaczówka. Ich ogromną zaletą jest ich położenie, a mianowicie bliskość stoków narciarskich oraz łatwy dostęp do pozostałych atrakcji Czarnej Góry. Do skorzystania z ich oferty zachęca również bogata oferta zaspokajająca potrzeby różnych grup turystów. Obiekty te oferują wysoki standard oraz wiele udogodnień takich jak: dostęp do SPA, restauracji, barów, sal konferencyjnych, animacji dla dzieci i całodobowej obsługi. Jednak cena jaką przyjdzie zapłacić za skorzystanie z tych dobrodziejstw, jest bardzo wysoka i często przekracza budżet średniozamożnego Polaka. Kolejnymi wadami obiektów o takim charakterze jest  brak indywidualnego podejścia do klienta oraz mała prywatność. Tłumy zwłaszcza w szczycie sezonu to również istotna wada, gdyż często te obiekty bywają bardzo zatłoczone, co może powodować dyskomfort i obniżać jakość pobytu.

  Oddalając się nieznacznie od Czarna Góra Resort możemy wybrać nocleg odpowiedni do swoich potrzeb i preferencji, zarówno pod względem standardu, jak i ceny. W promieniu 10 kilometrów od Czarnej Góry możemy znaleźć wiele ciekawych, mniej znanych, kameralnych noclegów oferujących usługi na wysokim poziomie. Często położone są one również w bardzo uroczych miejscach otoczonych przyrodą, gdzie panuje cisza i spokój. W takich miejscach wypoczynek przybiera zupełnie inny wymiar i umożliwia wyciszenie się i odprężenie dzięki oderwaniu się od zgiełku i tłumów. Najlepsze miejsca na wypoczynek w bliskim sąsiedztwie Czarnej Góry możemy znaleźć w Starej Morwie, Kletnie, Gierałtowie, Międzygórzu, a także w Stroniu Śląskim.

  Polecamy tu oczywiście skorzystać z naszych usług Pokoi Gościnnych U Ireny. Jesteśmy oddaleni niespełna 6 kilometrów od Czarnej Góry, gdzie podjechać możemy w kilka minut. Specjalnie dla uczestników zimowego szaleństwa na stokach przygotowaliśmy kilka udogodnień, dzięki którym pobyt narciarzy w naszym obiekcie będzie komfortowy. Oddajemy naszym gościom do użytku miejsce do przechowania sprzętu narciarskiego oraz do jego suszenia. Jesteśmy otwarci na indywidualne potrzeby naszych klientów i jeśli jest to tylko możliwe, staramy się zaspakajać ich potrzeby. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi goście wyjeżdżali zadowoleni i wracali do nas przy kolejnych odwiedzinach w tego regionu. Jeśli interesują cię noclegi Stronie Śląskie, to Pokoje Gościnne U Ireny będą trafnym wyborem i gwarancją udanego wypoczynku. 

Czarna Góra Resort —  zawody sportowe i imprezy kulturalne

  Czarna gór resort to miejsce, w którym organizowane są liczne zawody sportowe w tym zgrupowania narciarskie Junior i Master. Program prowadzą doświadczeni instruktorzy SN Czarna Góra, a uczestnicy będą mieli okazję poznać kolejne etapy techniki jazdy na nartach. Zgrupowania kończą się Slalomem Rodzinnym z cyklu zawodów Family Cup Czarna Góra organizowanym w każdą niedzielę w trakcie sezonu narciarskiego. Najmłodsi narciarze mogą próbować swoich sił w turnieju narciarskim organizowanego w Czarna Góra Resort dla dzieci pod nazwą Puchar Promyczka. Zawody te umożliwiają młodym narciarzom poprawę swoich umiejętności, poznawanie podstawowych wartości sportowych i uczestniczenie w profesjonalnych wydarzeniach z pełną oprawą, włącznie z nagrodami i dekoracją. Czarna Góra Resort to miejsce nie tylko dla amatorów sportów zimowych, ale również dla profesjonalistów i mistrzów. Organizowane są tu bowiem oficjalne imprezy narciarskie, takie jak Mistrzostwa Polski czy ParaSki4Europe. Swoje umiejętności na trudnych trasach FIS szlifują tu wielokrotnie wyróżniani zawodnicy, tacy jak Karolina Riemen-Żerebecka dwukrotna olimpijka i czołowa zawodniczka Mistrzostw Polski i Pucharu Świata w skicrossie.

  W tym ośrodku narciarski praktycznie każdego dnia organizowane są gry, zabawy i animacje nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych. Tańce, koncerty i konkursy z nagrodami to atrakcje, których możemy się spodziewać praktyczne w każdy weekend. Ośrodek jest często odwiedzany przez telewizje i rozgłośne radiowe, które są patronami białego szaleństwa i tworzą na stoku studia plenerowe, aby na bieżąco zachęcać ludzi z całej polski do aktywnego wypoczynku w Resorcie Czarna Góra.

Czarna Góra Resort —  pogoda, kamery

  Na Czarnej Górze, pogoda bywa zmienna i zależy od pory roku oraz aktualnej sytuacji atmosferycznej. Zimą na stokach panują przeważnie dobre warunki śniegowe, a temperatura może oscylować między -20 a 0 stopni Celsjusza. Latem zaś, temperatura wynosi zazwyczaj od 15 do 25 stopni Celsjusza, a wierzchołki gór pokryte są zielenią.

  Czarna Góra Resort położona jest powyżej punktu inwersji powietrza, co gwarantuje czyste powietrze i zapewnia komfortowy pobyt turystom. Panuje tu tzw. Strefa Czystego Powietrza. W trakcie budowy resortu dbało się o zrównoważony rozwój, a wszystkie obiekty wybudowano w technologii nieemisyjnej, korzystając z energii elektrycznej i gazowej oraz pomp ciepła. Dzięki temu powietrze jest czyste, a przebywanie w nim to najlepszy sposób, aby dać swojemu organizmowi odpoczynek od codziennych toksyn, na jakie jest narażony w aglomeracjach miejskich. Jakość powietrza jest tu regularnie badana i monitorowana. Podczas pomiarów brane są pod uwagę takie parametry jak:

 1. Wskaźnik AQI (z ang. Air Quality Index) to globalnie używany indeks poziomu zanieczyszczeń powietrza, który w obrazowy sposób tłumaczy dane liczbowe i mieści się w skali od 0 do 100; uwzględnia m.in. poziom pyłów PM2.5 i PM10 oraz zanieczyszczeń gazowych, a wyższe wskazania oznaczają bardziej zanieczyszczone powietrze.
 2. PM2,5 to pył o średnicy nie większej niż 2,5 μm, który jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych, a jego poziom dopuszczalny wynosi 25 µg/m3 na dobę - tak określa go Światowa Organizacja Zdrowia.
 3. PM10 to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy mniejszej niż 10 μm, które są szkodliwe dla zdrowia i mogą przenosić na swojej powierzchni inne toksyny znajdujące się w powietrzu powiązane m.in. z procesami spalania paliw stałych i ciekłych, a poziom dopuszczalny to 50 µg/m3 na dobę.

  Aby na bieżąco śledzić aktualną pogodę na Czarnej Górze, warto korzystać z dostępnych kamer internetowych, które umieszczone są na stokach. Dzięki nim można zobaczyć aktualną sytuację atmosferyczną, warunki śniegowe czy ilość ludzi na stoku. Kamery są dostępne na stronie internetowej Czarnej Góry oraz na portalach związanych z turystyką i sportami zimowymi. Dzięki nim można planować swoją wizytę na stoku oraz wybierać odpowiedni sprzęt i ubrania w zależności od panujących warunków.

Czarna Góra Resort — cennik, godziny otwarcia

  Cennik jest bardzo obszerny, zróżnicowany i dynamicznie się zmienia, dlatego też zachęcamy do odwiedzin strony domowej Czarna Góra Resort, aby zapoznać się z aktualnymi cenami za korzystnie z poszczególnych atrakcji. Włodarze resortu organizują liczne przedsprzedaże i promocje, w których można kupić karnety oraz bilety wstępu na inne atrakcje dostępne w resorcie w bardzo atrakcyjnych cenach. Szczególną popularnością cieszy się karta "Moja Czarna Góra" która upoważnia do wielu zniżek w całym Czarna Góra Resort. Przy zakupie karnetów należy zwrócić uwagę na: przysługujące zniżki dla dzieci, studentów i seniorów powyżej 60 roku życia oraz rozważyć zakup karnetów rodzinnych kiedy wybieramy się do resortu całą rodziną. Korzystny jest również zakup karnetów wielodniowych jeśli panujemy dłuższy pobyt w okolicy.

Godziny otwarcia Czarna Góra Resort:
niedziela - piątek 9:00 - 20:00
sobota 9:00 - 22:00

Czarna Góra Resort — kontakt

Czarna Góra S.A.
Sienna 11
57-550 Stronie Śląskie
tel. +48 74 884 34 06
e-mail: biuro@czarnagora.pl

Czarna Góra Resort — opinie

  Na podstawie opinii z Google można stwierdzić, że Czarna Góra Resort to bardzo dobrze przygotowany ośrodek narciarski, który oferuje wiele atrakcji i zadowala wymagania turystów i narciarzy. Zdecydowana większość opinii jest pozytywna i chwali ośrodek za doskonałe warunki narciarskie, przyjazną obsługę oraz piękne krajobrazy. Klienci doceniają przede wszystkim różnorodność tras, co umożliwia jazdę na nartach zarówno początkującym, jak i zaawansowanym narciarzom. W opinii wielu turystów trasy są bardzo dobrze przygotowane i utrzymane w doskonałym stanie. Oprócz tego ośrodek oferuje wiele atrakcji, takich jak tor snowtubingowy, tor saneczkowy czy najdłuższy w Polsce Alpine Coaster, co pozwala na świetną zabawę poza stokiem. Wielu turystów chwali także doskonałą infrastrukturę ośrodka, w tym liczne bary i restauracje, które oferują smaczne jedzenie. Nie brakuje jednak także opinii negatywnych, które dotyczą głównie problemów z parkowaniem (pomimo bezpłatnych parkingów na 1700 aut czasami jest to niewystudzająca ilość), zatłoczeniem w weekendy oraz czasem oczekiwania w kolejce na wyciąg. Jednakże większość turystów uważa, że te drobne niedogodności nie wpływają znacząco na pozytywne wrażenia z pobytu w Czarnej Górze Resort.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin