facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Wyciąg narciarski w Bielicach "Bieliczak"

    Kameralny wyciąg talerzykowy w Bielicach zaprasza wszystkich tych, którzy cenią sobie cisze i spokój. Ze względu na położenie można rzec, iż jest on położony na krańcu świata, a przynajmniej na krańcu naszej kotliny, gdyż aby dojechać do Bielic, trzeba się udać w najbardziej oddalony jej zakątek. Niewielki stopień trudności stoku pozwala na lekcje narciarstwa, a niskie ceny uczynią tę naukę niezbyt kosztowną. Wyciąg jest ratrakowany i zadbany posiada oświetlanie i dwie trasy zjazdowe. Możemy umówić się na miejscu z instruktorem narciarstwa na indywidualne lekcje. Jest tu bezpłatny parking oraz wypożyczalnia sprężu sportowego (nart, desek snowboardowych, nart biegowych i skiturowych). 

    Stok położony jest na zboczu góry Płoska i ma 355 m długości. Różnica wysokości wynosi 83 m, a przy 24-procentowym nachyleniu stoku obrazuje nam jego niewielki stopień trudności. Czas wjazdu wyciągiem wynosi zaledwie 3 minuty. Przepustowość sięga 350 osób na godzinę. 

    Z uwagi na położenie wyciąg "Bieliczak" przyciąga do siebie osoby chcące poczuć maksymalny kontakt z naturą. Odosobnione miejsce otoczone z każdej strony gęstym lasem zimą przeobraża się w baśniową krainę. Kraina z innego świata, gdyż brak tu zasięgu komórkowego powoduje totalną izolację od problemów dnia powszedniego. Z uwagi na specyficzny mikroklimat warunki śnieżne są tu bardzo dobre i potrafią utrzymywać się aż do zaawansowanej wiosny. Zdarzyło się nawet, iż był otwarty w porze weekendu majowego. Jednak w razie konieczności stok może być dośnieżany czekającymi w pogotowiu armatkami śnieżnymi. Mówiąc na marginesie, nie zdaża się to za często. Dodatkowo w  bezpośrednim sąsiedztwie wyciągu "Bieliczak" znajduje się kilka najpopularniejszych w regionie kotliny kłodzkiej tras narciarstwa biegowego. Swój start rozpoczynają zaledwie w odległości kilkuset metrów od wyciągu i są to między innymi: 

  • Trasa Dolina Białej Lądeckiej,
  • Pętla Bialska
  • Pętla rezerwatowa
  • Trasa- Bielice – Siodło pod Rudawcem

    Wyciąg jest położony w odległości 14 km od pokoi Gościnnych "U Ireny".  Dojazd jest bardzo prosty. Wystarczy wyjechać ze Stronia ulicą Mickiewicza w kierunku Starego Gierałtowa, a następnie jechać cały czas prosto przez  Nowy Gierałtów, aż na końcu podróży po około 20 minutach dotrzemy do Bielic.

    Podsumowując wyciąg narciarski w Bielicach to przyjazny, wyróżniający się na tle komercyjnych, stłoczonych kurortów spokojem i niepowtarzalną atmosferą ośrodek narciarski.

Odległość od naszej Kwatery 12,5 km
Łączna długość tras zjazdowych ok. 355 m
Przepustowość ok 350 osób/godzinę
Różnica Poziomów do 83 m
Rodzaj wyciągu talerzykowy

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin