facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Atrakcje Stronie Śląskie

  Gmina Stronie Śląskie, jak klejnot ukryty w sercu Ziemi Kłodzkiej, otoczona bezkresnymi lasami i okalana majestatycznymi górami, przyciąga turystów tak z dalekich zakątków Polski jak i całego świata. To niezwykłe miejsce jest oplecione niepowtarzalnym urokiem i przesiąknięte niezwykłą historią. Silnym magnesem, który przyciąga w te strony podróżników, są liczne atrakcje turystyczne i piękno dziewiczej przyrody. Walory krajobrazowe górskiego terenu sprzyjają rozwojowi turystyki w regionie, co z kolei skłoniło wielu inwestorów do zainwestowania tu swojego kapitału, tworząc liczne wyciągi narciarskie, trasy rowerowe i inne wyjątkowe atrakcje. Motto Stronia Śląskiego wybrzmiewa: "Stronie Śląskie — Gmina aktywna z natury", co niesie za sobą ogrom możliwości aktywnego spędzania pełnego wrażeń czasu. Przez wieki stanowiła ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny regionu, a dzisiaj jest popularnym celem podróży dla osób poszukujących spokoju, aktywnego wypoczynku oraz odkrywania fascynujących zakątków Polski wraz z jego lokalnymi atrakcjami.  

Co znajdziesz w przewodniku po Stroniu Śląskim?

  Poniższe zestawienie obejmuje wszelkie atrakcje, którymi może się poszczycić Gmina Stronie Śląskie, w obrębie której znajduje się 14 uroczych górskich wsi, w tym kolejno: Kamienica, Bielice, Bolesławów, Janowa Góra, Kletno, Młynowiec, Nowa Morawa, Nowy Gierałtów, Sienna, Stara Morawa, Goszów, Stary Gierałtów, Strachocin i Stronie Śląskie wieś. W każdej z powyższych miejscowości tworzone są warunki sprzyjające wypoczynkowi, ponadto w każdej z nich znajdują się ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Do najważniejszych atrakcji Stronia Śląskiego i okolic możemy zaliczyć: Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Zalew w Starej Morwie, liczne zabytkowe budowle jak, chociażby barokowy kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa czy dawny pałac królewny Marianny Orańskiej, obecnie pełniącego role siedziby władz samorządowych. Ponadto warto tu wspomnieć o Masywie Śnieżnika wraz z wieżą widokową na szczycie Śnieżnika oraz o  Ośrodku Narciarskim Czarna Góra. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi atrakcjami, których dokładne opisy okraszone fotorelacjami, oraz często materiałami wideo pozwolą lepiej poznać okolicę, jej historię i zdecydować o sposobie spędzenia wolnego czasu podczas Twojego pobytu w Pokojach Gościnnych U Ireny - Noclegi Stronie Śląskie.

Stronie Śląskie atrakcje dla dzieci. 

  Stronie Śląskie oferuje mnóstwo atrakcji idealnych dla rodzin z dziećmi. Dla małych miłośników przygód na świeżym powietrzu, idealną opcją będzie spędzenie czasu w Parku Linowym w Kletnie, który oferuje szereg tras zróżnicowanych pod względem trudności. Tutaj dzieci mogą bezpiecznie testować swoje umiejętności wspinaczkowe, co jest nie tylko świetną zabawą, ale i sposobem na rozwijanie koordynacji oraz siły. W samej miejscowości oraz jej okolicach znajdują się również liczne, przytulne place zabaw, parki i zielone przestrzenie, gdzie dzieci mogą bawić się bez ograniczeń, a rodzice odpoczywać w pięknych, naturalnych okolicznościach. Dla rodzin zainteresowanych nauką i kulturą, Stronie Śląskie oferuje też mniejsze atrakcje, takie jak muzea i wystawy, które mogą być ciekawym urozmaiceniem pobytu. Oprócz tego, Zalew Stara Morawa to kolejna atrakcja, która przyciąga rodziny. Ten malowniczy zbiornik wodny oferuje szeroką gamę aktywności wodnych, takich jak kajakarstwo, pływanie  a nawet narty wodne. Dookoła zalewu rozciągają się ścieżki idealne na rodzinne spacery czy wycieczki rowerowe, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki.

  Każda z tych atrakcji sprawia, że Stronie Śląskie jest wyjątkowym miejscem na rodzinny wypoczynek, oferującym zarówno aktywności na świeżym powietrzu, jak i edukacyjne przygody, dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci w różnym wieku.

Atrakcje turystyczne w gminie Stronie Śląskie — przewodnik turystyczny po najbliższej okolicy.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin