facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Kaczka i Wino restauracja

  Poszukując kulinarnych przygód w naszej okolicy, warto zawędrować do restauracji Kaczka I Wino mieszczącej się w Willi Elise. Restauracja należy do bardziej wykwintnych, mieści się w dawnej rezydencji rodziny Loskych (założycieli pobliskiej huty szkła kryształowego). XIX wieczny budynek został odrestaurowany, zachowując przy tym ducha minionej epoki. Wnętrza są klasyczne, wykończone w sposób gustowny i elegancki.

Restauracja Kaczka I Wino — lokalizacja i dojazd 

  Restauracja mieści się w sercu Stronia Śląskiego na ulicy Mickiewicza 9 i jest to dziesięć minut spacerkiem od naszego pensjonatu Pokoje Gościnne U Ireny. Kierując się drogą wyjazdową ze Stronia Śląskiego w kierunku Bielic, mijać ją będziemy po lewej stronie tuż za mostem nad rzeką Białą Lądecką. Przed wjazdem na posesje stoi czytelny drogowskaz prowadzący nas w głąb zadbanego i bogatego w zieleń dziedzińca. Otoczenie rezydencji, w której mieści się restauracja Kaczka i Wino to rozległy ogród, w którym znajdziemy wiele przestrzeni do wypoczynku z pięknymi widokami na okoliczne szczyty. Pod restauracją znajdziemy prywatny, monitorowany parking na około 15 miejsc parkingowych. 

Restauracja Kaczka I Wino

  Sama restauracja jest niewielka i kameralna co uznajemy za spory atut. Pozwala to odpocząć od gwarnych miejsc, natomiast obsługa może poświęcić więcej czasu każdemu klientowi i skupić się na jego potrzebach. Karta dań opiera się na lokalnych produktach pochodzących od sprawdzonych wytwórców. W trosce o zapewnienie jak najlepszych doznań smakowych wszelkie zioła używane do przyprawiania dań pochodzą z własnej uprawy. Dania przygotowane są z kunsztem i wielką starannością. Podawane w odpowiedniej wytwornej oprawie smakują znakomicie. Dopełnieniem wyśmienitych dań będą serwowane wina z różnych zakątków świata i pyszne desery. Jak sama nazwa restauracji wskazuje, na piedestale kuchenny smakołyków znajduje się tu kaczka. To właśnie ona dzierży prym reprezentatywnego dania i koniecznie należy go skosztować. W karcie dań znajdują się potrawy dla wegan i wegetarian, dzięki czemu naprawdę każdy znajdzie w niej coś interesującego dla siebie.

  Restauracja idealnie nadaje się na spędzenie romantycznego wieczoru przy kolacji ze świecami. Doskonale sprawdzi się również przy lunchu biznesowym czy rodzinnym wypadzie. Miłą niespodzianką okażą się również ceny, gdyż w stosunku do jakości oferowanych potraw są naprawdę rozsądne. Jest jedną z ciekawszych propozycji kulinarnych całego naszego regionu. Potwierdzeniem referencji lokalu niewątpliwie jest rekomendacja Slow Food Polska — międzynarodowej organizacji zrzeszającej najwybitniejszych kucharzy i smakoszy na świecie. 

Restauracja Kaczka I Wino — imprezy okolicznościowe 

  W swojej szerokiej ofercie restauracja przewiduje możliwość organizowania wystawnych kolacji i obiadów dla grup zorganizowanych. Bankiety, urodziny, chrzciny czy komunie stwarzają okazję do spotkania i biesiadowania na wysokim poziomie. Secesyjne ekskluzywne wnętrza i profesjonalna obsługa dopełnią rangi uroczystości, czyniąc ją bardzo wyniosłą. Ogromna zaleta w przypadku organizacji takiej imprezy jest możliwość ustalenia z szefem kuchni menu, nawet wykraczającego poza regularnie proponowane dania. W ciepłe letnie dni impreza z restauracji może przenieść się do ogrodów otaczających restaurację, gdzie przy klimatycznym oświetleniu nabierze ona bajkowego charakteru.

Restauracja Kaczka I Wino — cennik, godziny otwarcia

Dania pierwsze, ceny od 25 do 40 zł.
Dania główne, ceny od 40 do 65 zł.
Kacze specjały, ceny od 20 do 70 zł.
Przystawki, ceny od 35 do 50 zł.
Dania dla dzieci, ceny od 15  do 30 zł.
Desery, ceny od 20 do 70 zł.
Napoje, ceny od 10 do 20 zł.
Napoje alkoholowe od 15 do 25 zł.

Od niedzieli do czwartku: od 13:00 do 21:00
Od piątku do soboty: od 13:00 do 22:00
W święta, długie weekendy, ferie i w okresie wakacyjnym czynne jest codziennie od godziny 13:00 do 22:00

Restauracja Kaczka I Wino — kontakt

Restauracja Kaczka I Wino
ul. Mickiewicza 9
57-550 Stronie Śląskie
Tel:  502 457 984
e-mail: info@kaczkaiwino.pl

Restauracja Kaczka I Wino — opinie 

  Klienci tej restauracji po skończonym posiłku pozostają nie tylko z pełnym najedzonym brzuchem, lecz również z licznymi miłymi wspomnieniami. Aby odwiedzić to wyjątkowe miejsce, są skłonni nadłożyć drogi i poświęcić czas na dojazd nawet z odległych zakątków Kotliny Kłodzkiej. Jedzenie często określane jest mianem wyśmienitego, wybornego, pysznego i sycącego. Poszukiwacze wysublimowanych smaków odwiedzający restauracje Kaczka i Wino nie szczędzą słów pochwały również za obsługę kelnerską oraz klasyczny wystrój wnętrza sali restauracyjnej. Smakosze win również są zadowoleni z szerokiej oferty win zaproponowanych przez obsługę, które pochodzą z wielu odległych zakątków świata. Jest to miejsce, które zyskało uznanie i na stałe zapisało się na kulinarnym szlaka sudeckich, najlepszych restauracji.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin