facebook


Restauracja Kaczka I Wino

    Poszukując kulinarnych przygód w naszej okolicy, warto zawędrować do restauracji Kaczka I Wino mieszczącej się w Willi Elise. Restauracja należy do bardziej wykwintnych, mieści się w dawnej rezydencji rodziny Loskych (Założycieli pobliskiej huty szkła kryształowego). XIX wieczny budynek został odrestaurowany zachowując przy tym ducha minionej epoki. Wnętrza są klasyczne, wykończone w sposób gustowny i elegancki.

    Sama restauracja jest niewielka i kameralna co uznajemy za spory atut. Pozwala to odpocząć od gwarnych miejsc, natomiast obsługa może poświecić więcej czasu każdemu klientowi i skupić się na jego potrzebach. Karta dań opiera się na lokalnych produktach pochodzących od sprawdzonych wytwórców. W trosce o zapewnienie jak najlepszych doznań smakowych wszelkie zioła używane do przyprawiania dań pochodzą z własnej uprawy. Dania przygotowane są z kunsztem i wielką starannością. Podawane w odpowiedniej wytwornej oprawie smakują znakomicie. Dopełnieniem wyśmienitych dań będą serwowane wina z różnych zakątków świata i pyszne desery. Jak sama nazwa restauracji wskazuje, na piedestale kuchenny smakołyków znajduje się tu kaczka. To właśnie ona dzieży prym reprezentatywnego dnia i koniecznie należy go skosztować. W karcie dań znajdują się potrawy dla wegan i wegetarian, dzięki czemu naprawdę każdy znajdzie w niej cos interesującego dla siebie.

    Restauracja idealnie nadaje się na spędzenie romantycznego wieczoru przy kolacji ze świecami. Doskonale sprawdzi się również przy lunchu biznesowym czy rodzinnym wypadzie. Miłą niespodzianką okażą się również ceny, gdyż w stosunku do jakości oferowanych potraw są naprawdę rozsądne. Kaczka i Wino znajdują się na ulicy Mickiewicza 9 i jest to 10 minut spacerkiem od naszych kwater. Jest jedną z ciekawszych propozycji kulinarnych całego naszego regionu. Potwierdzeniem referencji lokalu niewątpliwie jest rekomendacja Slow Food Polska — międzynarodowej organizacj zrzeszającej najwybitniejszych kucharzy i smakoszy na świecie. 

  • Ceny Rozsądne

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin