facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Nad Stawami Kletno

  Szczególnie popularne miejsce na gastronomicznej mapie gminy Stronie Śląskie znajduje się w malowniczej miejscowości Kletno, gdzie od wielu lat z powodzeniem funkcjonuje smażalnia pstrągów "Nad Stawami". Miejsce to jest wyjątkowe, bowiem łączy w sobie niezwykłe smaki, piękno przyrody oraz bliskie sąsiedztwo okolicznych atrakcji turystycznych. W "Nad Stawami" goście mogą delektować się świeżymi pstrągami, które są łowione na miejscu i przyrządzane na różne sposoby, według tradycyjnych receptur, jednocześnie podziwiać okoliczne góry i zrelaksować się w otoczeniu wszechobecnej przyrody. Jeśli szukasz smacznego posiłku, który można spożyć w ciekawym miejscu, to będzie idealna propozycja.

Nad stawami Kletno — lokalizacja i dojazd

  Restauracja znajduje się na terenie gminy Stronie Śląskie w niezwykle pięknym zakątku Kletna. Smażalnia położona jest bezpośrednio przy drodze dojazdowej do głównej atrakcji regionu, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Gospoda zlokalizowana jest nad górskim potokiem Kleśnica, u stóp niewielkiej góry Janowiec (884 m n.p.m.), na skraju Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. W bezpośrednim sąsiedztwie "Nad Stawami" funkcjonuje Park Linowy w Kletnie. Restaurację trudno jest przegapić, gdyż mieści się wewnątrz sporego i charakterystycznego drewnianego budynku z dużym tarasem, a na obejście gospodarstwa prowadzi okazała drewniana brama. Nie brakuje tu miejsca do zaparkowania samochodu, a parkingi dla gości są bezpłatne.

  Dojazd do stawów jest nieco utrudniony, gdyż nie funkcjonuje tu transport publiczny. Najlepiej jest przyjechać własnym samochodem lub ewentualnie rowerem, co może okazać się świetnym rozwiązaniem, bowiem przebiegają tu trasy kilku szlaków rowerowych, jak na przykład gminna trasa rowerowa nr 7 "Do Drogi nad Lejami". Stawy u Figurskich można potraktować jako idealny punkt wypoczynku na szlaku. Spod naszych noclegów U Ireny w Stroniu Śląskim dojedziemy samochodem pod trzy stawy mieszczące się w gospodarstwie agroturystycznym Monika Figurska w ciągu 10 minut.  

Nad stawami Kletno

  Smażalnia pstrągów "Nad Stawami" w Kletnie to wyjątkowa przestrzeń, gdzie miłośnicy dobrej kuchni mogą skosztować świeżych, lokalnych produktów. Jest to super miejsce, gdzie pstrągi są hodowane w pięknie zagospodarowanych stawach, co gwarantuje ich świeżość i wysoką jakość. Można tu również samodzielnie złowić wspaniałego pstrąga! Smażalnia oferuje niemal 10 dań, w których pstrąg jest przygotowany na różnorodne sposoby, takie jak pstrąg smażony, pieczony czy grillowany, w ziołach, sosie czosnkowo-koperkowym lub chrzanowym, a także serwuje inne potrawy w towarzystwie lokalnych dodatków, takich jak świeże warzywa i owoce. Dzięki różnorodnym recepturom każdy gość może znaleźć coś dla siebie. Piwosze będą mieli tu okazję zasmakować w lokalnych browarach, a nawet w tych pochodzących od czeskich piwowarów.

  Menu smażalni obejmuje także przystawki, zupy, sałatki oraz desery. Przystawki, takie jak lokalne sery czy wędliny, są doskonałym wstępem do głównego posiłku. Wśród zup można znaleźć tradycyjne propozycje, takie jak żur staropolski, pomidorowa czy czosnkowa z grzybami, które idealnie komponują się z daniami rybnymi. Spośród dań obiadowych serwowanych w tej restauracji, na uwagę zasługują również swojskie pierogi tradycyjne lub pierogi z wędzonym pstrągiem.

  Wraz z restauracją właścicielka, Monika Figurska, prowadzi tu gospodarstwo agroturystyczne, oferujące na wynajem samodzielne domki wakacyjne. To jedna z ciekawszych propozycji zakwaterowania w tych okolicach, a już na pewno unikalna agroturystyka w Kletnie. Zielone otoczenie i przepiękne stawy wędkarskie na terenie posesji tworzą spokojne miejsce, gdzie do dyspozycji gości właściciele oddają unikatową atmosferę, połączoną ze smaczną kuchnią.

  Miejsce przyjazne jest rodziną z dziećmi, w obejściu znajdują się zwierzęta gospodarskie jak np. kozy, które można karmić. Zresztą same pstrągi również można dokarmiać zakupioną wcześniej karmą w specjalnym automacie. Ciekawostką jest tu specjalna konstrukcja umożliwiająca obserwacje podwodnego życia przez szybę przecinająca tafle wody jednego ze stawu.  Na trenie obiektu znajduje się również plac zabaw i kilka stref relaksu wyposażonych w altany, ławeczki i leżaki.

Nad stawami Kletno — cennik, godziny otwarcia

Dania rybne (pstrąg) ceny od 25 do 30 zł.
Zupy ceny od 12 do 15 zł.
Dania obiadowe od 15 do 25 zł (za wyjątkiem golonki pieczonej 45 zł).
Dodatki (frytki, ziemniaki, ryż, surówki) do 10 zł.
Desery około 20 zł.

Serwowany przez "Nad Stawami" Pstrąg Kłodzki znajduje się na Licie Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa.

Godziny otwarcia:
niedziela — czwartek od godziny 11:00 do godziny 19:00
piątek — sobota od godziny 11:00 do godziny 20:00

Nad stawami Kletno — kontakt

"Nad Stawami"
Kletno 6 F
57-550 Stronie Śląskie
Tel. 74 814 08 32

Nad stawami Kletno — opinie

  Restauracja "Nad Stawami" w Kletnie to prawdziwa perła wśród miłośników dobrej kuchni i lokalnych produktów. Położona w malowniczym otoczeniu, przyciąga nie tylko swoim urokliwym wystrojem, ale przede wszystkim smacznymi potrawami podawanymi w dużych porcjach. Jest chętnie odwiedzana rzez turystów, a także okolicznych mieszkańców. Wśród licznych opinii gości, zaznacza się zachwyt nad świeżością i jakością serwowanych pstrągów. Ponadto doceniane są tradycyjne pierogi, które stanowią doskonałe uzupełnienie menu opartego na lokalnych przysmakach. Wielu gości podkreśla również przyjazną atmosferę, a obsługa zawsze chętna do pomocy sprawia, że każdy czuje się tutaj mile widziany. Restauracja "Nad Stawami" w Kletnie to miejsce, które warto odwiedzić po każdej porze roku.  

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin