facebook
Pokoje gościnne U Ireny


ZOO Safari Park — Dvur Kralove

  Wyobraź sobie miejsce, gdzie szum liści na wietrze i odgłosy dzikiej afrykańskiej przyrody tworzą unikalną symfonię, a krajobraz pełen niespotykanych zwierząt przenosi Cię wprost do serca sawanny. Co więcej, aby odwiedzić takie wyjątkowe miejsce, nie musisz wyruszać w daleką wyprawę, bowiem możesz znaleźć je tuż za granicą, u naszych południowych sąsiadów - Czechów. W ZOO Safari w Dvur Kralove możemy doświadczyć prawdziwego safari, dającego szansę na bliskie spotkanie z różnymi afrykańskimi zwierzętami. Jest to niezwykły ogród zoologiczny, który z powodzeniem łączy funkcje atrakcji turystycznej, ośrodka ochrony gatunków zagrożonych i centrum edukacyjnego.

  Dvur Kralove ZOO Safari, jako jedna z najważniejszych atrakcji Czech, jest świadectwem niesamowitej różnorodności natury i jej niepowtarzalnego piękna. Wycieczka do ZOO Safari w Czechach zachwyca każdego, niezależnie od wieku. Od małych dzieci, przez młodzież, aż po dorosłych - każdy znajdzie tu coś dla siebie, gdyż Safari Park oferuje bardzo dużo różnorodnych form spędzenia wolnego czasu i nigdzie indziej nie spotkane możliwości obcowania z dzikimi zwierzętami.

ZOO Safari Czechy, lokalizacja — Jak dojechać?

  ZOO Safari Park położone jest w Czechach, w malowniczym regionie Hradec Kralove, na terenie niezbyt dużego miasteczka Dvůr Králové nad Labem. Ten ogród zoologiczny znajduje się zaledwie 30 km od przejścia granicznego Kudowa-Nachod. Najłatwiejszym i najbardziej bezpośrednim środkiem transportu do Safari Dvur Kralove jest własny samochód. Aby dotrzeć do Safari Park, wyruszając spod Pokoi Gościnnych U Ireny w Stroniu Śląskim, musimy pokonać 100-kilometrowy dystans, co nie powinno nam zająć więcej niż 2 godziny. Trasa prowadząca nas do celu jest przyjemną, widokową drogą, bogatą w piękne panoramy polskich i czeskich Sudetów. Po drodze przejedziemy również przez bardzo ciekawe miejscowości, jak Kłodzko, Duszniki Zdrój czy Kudowa, w których warto się zatrzymać na dłużej. Wjeżdżając na terytorium Republiki Czeskiej i jadąc do Safari Parku, nie musisz wykupować winiety, ponieważ nie będziesz poruszać się drogami ekspresowymi i autostradami, gdzie takie opłaty już obowiązują. Jeśli nie dysponujesz własnym środkiem transportu, to lokalne biura podróży oferują możliwość zakupienia całodniowej wycieczki do tego czeskiego ogrodu zoologicznego.

ZOO Dvur Kralove — parkingi.

  ZOO Safari Dvur Kralove dysponuje przestronnym parkingiem, co stanowi istotne udogodnienie dla osób przyjeżdżających własnymi samochodami. Parking jest dobrze zorganizowany i zlokalizowany blisko wejścia do zoo, co znacznie ułatwia dotarcie do głównej bramy i kas biletowych. Kluczowym aspektem, który na pewno ucieszy wielu gości, jest to, że parkingi dla odwiedzających ogród są bezpłatne.

Afrykańskie ZOO Safari Czechy — opis ZOO.

  To, co wyróżnia ZOO Safari Dvur Kralove wśród wszystkich ogrodów zoologicznych nie tylko w Czechach, ale i w całej Europie, to bezpośredni kontakt z wieloma gatunkami afrykańskiej fauny. Jest to prawdziwe safari na europejskim kontynencie. Skupia ono w sobie wiele różnorodnych atrakcji, które pozwalają gościom zanurzyć się w atmosferze dzikiej Afryki. Park jest rozlokowany na 60 ha wypełnionych wolnymi wybiegami i zagrodami, będącymi komfortowym miejscem zamieszkania dla dziesiątek gatunków afrykańskich zwierząt. Możemy tu spotkać między innymi słonie afrykańskie, nosorożce, zebry, lwy, hieny, małpy takie jak goryle i szympansy, pawiany, lemury i inne człekokształtne. Poznamy tu gnu, bawoły afrykańskie, okapi, wielbłądy i liczne gatunki antylop. Wprawni obserwatorzy spostrzegą również żyjące tu stado hipopotamów czy bardzo interesujące jeżozwierze. Z pośród bogatej ornitofauny Afryki podziwiać tu można kolonie ptaków, m.in. flamingów, pelikanów, czapli a nawet pingwinów. W pawilonach spotkać będziemy mogli również wszelkiego rodzaju gady i płazy, poczynając od krokodyli, różnorodne gatunki węży, jaszczurek w tym kameleonów aż po ciekawe afrykańskie żabki pochodzące wprost z lasów deszczowych. Wśród dzieci wielką popularnością cieszą się mali mieszkańcy ZOO, jakimi jest rodzina surykatek.

Główna atrakcja czeskiego ZOO:

  Car Safari Dvur Kralove - Safari samochodowe. To niepowtarzalna okazja do zobaczenia dzikich zwierząt z bezpośredniej bliskości, ale w bezpiecznych warunkach. Podczas przejażdżki po parku można zaobserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, z dala od klatek i ogrodzeń. Trasa prowadzi specjalnie wyznaczoną drogą wewnątrz ogromnej zagrody, gdzie swobodnie poruszają się stada dzikich zwierząt. Na Car Safari możemy wyruszyć własnym samochodem i nie ma ograniczeń czasowych co do pokonania trasy, tzn. możemy obcować z przyrodą tyle, ile chcemy. Trasa przejazdu ma długość około 6 km i wiedzie wśród ponad 500 zwierząt afrykańskich z 50 gatunków. Jednak należy pamiętać o bardzo ostrożnej jeździe, zakazie wysiadania z pojazdu oraz bezwzględnym zakazie dokarmiania zwierząt i zachowaniu ciszy. Alternatywą do Car Safari jest przejażdżka po tej samej trasie przy użyciu safari busu. Podróż odbywa się odkrytym autobusem i trwa około 30 minut. Trzecim sposobem na przeżycie tej wspaniałej przygody jest skorzystanie z Afryka truck. W tym przypadku przejażdżka odbywa się pojazdem przypominającym pociąg drogowy z wagonami ciągniętymi przez traktor stylizowany na afrykańską ciężarówkę. Kierowca podczas przejażdżki opowiada nam o zwierzętach, lecz tylko w języku czeskim. Trasa obejmuje wjazd do strefy lwów. Czas trwania przejażdżki to około 50 minut.

 Inne dostępne atrakcje w Safari Park Czechy:

  • Istnieje oczywiście możliwość zwiedzania ZOO w tradycyjny sposób, tzn spacerując po wyznaczonych alejkach, przy których znajdują się bardziej tradycyjne wybiegi i woliery dla zwierząt oraz pawilony z bardziej wrażliwymi gatunkami na surowe warunki pogodowe europejskiego klimatu, bowiem ogród botaniczny podzielony jest na dwie główne strefy (ZOO w tradycyjnej odsłonie i Safari).
  • Edukacyjne programy i pokazy ze zwierzętami. Park oferuje edukacyjne programy, które pozwalają dzieciom na interakcję z niektórymi zwierzętami pod nadzorem doświadczonych opiekunów. Programy te służą także edukacji ekologicznej i zwiększaniu świadomości o ochronie przyrody. Programy są interaktywne i można podczas nich liczyć na bezpośredni kontakt ze zwierzętami, o których można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Odbywają się tu również pokazy zwierząt. ZOO Safari Dvur Kralove oferuje również szereg pokazów i prezentacji zwierząt, podczas których goście mogą dowiedzieć się więcej o zwyczajach i zachowaniach różnych gatunków.
  • Nocne safari. Istnieje również opcja zwiedzania safari po wcześniejszej rezerwacji nocą, gdzie w ZOO można obserwować zwierzęta nocne w ich naturalnym środowisku. Jest to niezwykła okazja do zobaczenia, jak różne gatunki zachowują się po zmroku.
  • Podczas zwiedzania czeskiego ZOO możemy również natknąć się na afrykańską wioskę, w której znajdziemy dziesiątki stylizowanych na afrykańskie lepianki domków. Cała wioska doskonale oddaje charakter dzikiej Afryki. Ponadto na terenie parku możemy skorzystać z przejażdżki Safari Expressem - kolejki dla najmłodszych, parku linowego którego trasa wiedzie w koronach drzew bezpośrednio nad wybiegami dla zwierząt, czy kilku specyficznych placów zabaw dla dzieci. W specjalnej ofercie możemy na jeden dzień wcielić się w opiekuna zwierząt i wraz z pracownikami ZOO zajmować się ich podopiecznymi, lub poznać kulisy pracy ogrodnika opiekującego się rzadkimi roślinami rosnącymi na terenie parku.
  • ZOO Dvur Kralove nie ogranicza się tylko do obserwacji żywych zwierząt. W centralnym budynku stanowiącym kopię renesansowego zamku, położonego niedaleko Wiednia znajduje się niezwykła ekspozycja szkieletów różnych gatunków zwierząt, która robi niesamowite wrażenie. Wystawa odbywa się w ciemności, z oświetleniem skupionym jedynie na szkieletach. Możemy tam podziwiać zarówno kompletne szkielety, jak i fragmenty kośćców różnych zwierząt, na przykład miednicę słonia czy fragment kręgosłupa żyrafy. Szczególnie zapadający w pamięć jest wyeksponowany szkielet nosorożca. Miejsce to jest niesamowite, choć może nie być odpowiednie dla najmłodszych.
  • Restauracje i sklepy z pamiątkami: Na terenie parku znajdują się też liczne restauracje, kawiarnie i lodziarnie, gdzie goście mogą zjeść coś pysznego i odpocząć od emocji związanych z safari. Sklepy z pamiątkami oferują różnorodne upominki, które pozwolą utrwalić wspomnienia z wizyty w parku. Znajduje sie tu również hotel oraz camping. 

ZOO Dvur Kralove — Informacje praktyczne.

  Z uwagi na ogrom atrakcji, jakie przygotowali dla nas pracownicy tego czeskiego ogrodu zoologicznego, warto zarezerwować sobie cały dzień na zwiedzanie. Przy wejściu na teren ZOO otrzymamy broszurę z mapką, która pozwoli na usystematyzowane zwiedzanie i zaplanowanie sobie trasy przejścia. Park przystosowany jest dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i rodzin z wózkami dziecięcymi. Na terenie parku obowiązuje zakaz palenia poza wyznaczonymi do tego strefami. Znajdują się tu liczne bezpłatne ubikacje. W Safari Parku możemy płacić polskimi złotówkami. Obsługa w większości porozumiewa się w języku angielskim, jednak z częścią personelu porozmawiamy także po polsku. Do parku można wejść z psem. 

Kiedy najlepiej zwiedzać park Dvur Kralove?

  W szczycie sezonu musimy liczyć się ze sporym ruchem turystycznym. Dobrym rozwiązaniem jest przyjazd tu wczesnym rankiem w środku tygodnia, co pozwoli nam na bardziej komfortowe zwiedzanie miejscowych atrakcji. Zalecamy unikanie tego miejsca w weekendy, bowiem tłumy mogą znacznie utrudnić nam obserwację zwierząt.

ZOO Safari w Czechach — Godziny otwarcia i cennik.

Sezon letni godziny otwarcia 9.00 - 18.00
Sezon zimowy godziny otwarcia 9.00 - 16.00

Cennik sezon letni:
Dorosły 290 CZK.
Dzieci od 3 do 15 lat 230 CZK.
Pies 100 CZK.
Dzieci poniżej 3 roku życia wstęp gratis.
Wjazd na Safari własnym samochodem 370 CZK lub 180 CZK dla posiadaczy samochodów elektrycznych.  

Cennik sezon zimowy:
Dorosły 225 CZK.
Dzieci od 3 do 15 lat 145 CZK.
Pies 100 CZK.
Dzieci poniżej 3 roku życia wstęp gratis.
Wjazd na Safari własnym samochodem 370 CZK lub 180 CZK dla posiadaczy samochodów elektrycznych.

Dla gości ogrodu przygotowano liczne zniżki które przysługują miedzy innymi za zakup biletów wstępu online lub kartą płatniczą, a także dla studentów, rodzin z małymi dziećmi i grup zorganizowanych.

ZOO Safari Park kontakt.

ZOO Dvůr Králové a. s.
Štefánikova 1029,
544 01 Dvůr Králové nad Labem
Telefon: +42 770 123 218
E-mail: info@zoodvurkralove.cz

Opinie o Safari Park Dvur Kralove.

  Safari Zoo w Dvur Kralove, w Czechach, to miejsce, które cieszy się wielkim uznaniem wśród odwiedzających. Jego unikalne doświadczenie safari samochodowego umożliwia bliskie, ale bezpieczne kontakty z dziką przyrodą. Goście są zachwyceni możliwością obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku, z dala od klatek i ogrodzeń. Podkreśla się także zróżnicowanie atrakcji, od tradycyjnych spacerów po wyznaczonych alejkach, przez edukacyjne pokazy ze zwierzętami, po safari nocne. Internauci często zwracają uwagę na wysoki standard infrastruktury parku, w tym dobrze przygotowane trasy i liczne miejsca do odpoczynku i gastronomii. Zoo dostarcza niezapomnianych przeżyć i edukacji, a wysoka jakość usług oraz rozbudowana oferta sprawiają, że opinie o tym miejscu są przeważnie bardzo pozytywne.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ZOO Safari Park w Czechach.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin