facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Basen Stronie Śląskie

  Wizyta w malowniczym i spokojnym Stroniu Śląskim nie może obejść się bez choćby odrobiny aktywności fizycznej! Piesze i rowerowe wypady wokół miejscowości to wspaniałe doświadczenie. Zimowe eskapady narciarskie, czy to na nartach biegowych czy pełne emocji szusowanie po stokach, warto urozmaicić kąpielą w basenie. Dzięki krytej pływalni, Stronie Śląskie oferuje wodne atrakcje przez cały rok, gwarantując doskonałe warunki kąpielowe oraz czystą wodę.

  Pływanie od dawna jest cenione za liczne korzyści dla zdrowia i kondycji fizycznej. Umożliwia nie tylko wzmocnienie większości grup mięśniowych, ale także poprawę funkcjonowania układu krążenia i zwiększenie wydolności oddechowej. Kąpiele w basenie są też doskonałym sposobem na regenerację zmęczonego kręgosłupa i odprężenie umysłu. A przecież pływanie to także świetna forma rozrywki i relaksu! Basen w Stroniu Śląskim to miejsce, gdzie można doświadczyć wszystkich tych korzyści i o wiele więcej. Zapraszamy do odkrywania pełnej oferty największej krytej pływalni w okolicy.

Dojazd do basenu w Stroniu Śląskim 

  Kąpielisko jest zlokalizowane na wjeździe do miejscowości, nieopodal drogi 392 od strony Kłodzka. Usytuowane jest przy ulicy Kościuszki pod numerem 20. Odwiedzając nasz pensjonat "U Ireny" w Stroniu Śląskim, w zaledwie kilka minut pieszo dotrzesz do basenu, idąc jedną z głównych ulic miasteczka. Obok obiektu dostępny jest publiczny, darmowy parking, na którym znajdują się miejsca postojowe dla samochodów osobowych, autobusów oraz osób niepełnosprawnych. 

Oferta i atrakcje krytej pływalni w Stroniu Śląskim

Basen kryty w Stroniu Śląskim jest integralnym elementem rozbudowanego kompleksu sportowego Centrum Sportu i Rekreacji, zwanego również Strońskim Parkiem Aktywności. Ten nowoczesny obiekt motywuje do aktywnego spędzania czasu, gwarantując doskonałe warunki dla sportu i relaksu. Do dyspozycji odwiedzających jest 6-torowy basen o długości 25 m. Jego głębokość, wahająca się od 1,15 m do 3,5 m, pozwala zarówno profesjonalnym pływakom, jak i osobom dopiero rozpoczynającym naukę pływania, cieszyć się wodnymi atrakcjami.

  Dodatkowo, na terenie kompleksu znajdują się:
Zespół odnowy biologicznej, stanowiący prawdziwą oazę relaksu, z saunami, jacuzzi oraz gabinetem masażu. To idealne miejsce dla osób pragnących poddać się zabiegom regenerującym.
Sala rehabilitacyjna, zaprojektowana z myślą o osobach potrzebujących specjalistycznych ćwiczeń czy terapii.
Nowoczesna hala sportowa.
Solarium, dzięki któremu opalenizna może być utrzymana przez cały rok.
Sklep sportowy, w którym można znaleźć między innymi akcesoria i sprzęt dla pływaków.

Zalety i wady Strońskiej pływalni.

Zalety:

 • Regularna i skrupulatna kontrola czystości oraz jakości wody, która zawsze przynosi doskonałe wyniki.
 • Wysoki standard utrzymania czystości i porządku.
 • Bardzo dobre warunki sanitarne.
 • Dostęp do darmowych akcesoriów wspomagających naukę pływania i ćwiczenia w wodzie, takich jak deski, "makarony" czy pasy wypornościowe.
 • Stała obecność ratownika oraz możliwość skorzystania z pomocy instruktora nauki pływania.
 • Kryte baseny umożliwiają kąpiele o każdej porze roku (także zimą).

Wady:

 • Brak brodzika przeznaczonego dla najmłodszych dzieci.
 • Brak zjeżdżalni i skoczni, co kieruje charakter obiektu bardziej w stronę basenu sportowego niż rekreacyjnego.
 • Brak jakiegokolwiek rodzaju biczy wodnych czy systemów masujących.

Informacje praktyczne o zasadach korzystania z basenu:

 • Przed wejściem na basen wymagane są czepki. Jeśli nie posiadasz, można je zakupić w automacie przed kasami biletowymi.
 • Dzieci powyżej 12 roku życia mogą samodzielnie korzystać z basenu. Te, które nie skończyły 12 lat, muszą być pod opieką opiekuna.
 • Należy zabrać ze sobą własny ręcznik oraz żel do mycia ciała (kąpiel przed skorzystaniem z basenu jest obowiązkowa).
 • Rozpoczęcie odliczania czasu na pływalni następuje po przekroczeniu bramki przy stanowisku kasowym i kończy się podczas dokonywania rozliczenia przy kasie.

Basen w Stroniu Śląskim — cennik

Cennik Indywidualny:
Osoba dorosła: 15,00 zł/h
Dzieci, młodzież, studenci do 26 lat: 13,00 zł/h
Dzieci do lat siedmiu: 7 zł/h + opiekun: 13,00 zł/h
Dzieci w wieku szkolnym, studenci do 26 lat, emeryci i krwiodawcy mieszkający na terenie Gminy Stronie Śląskie: 10,00 zł/h

Grupy zorganizowane:
Dzieci i młodzież (min. 15 osób): 11,00 zł/osobę/h
Osoby dorosłe (min. 15 osób): 13,00 zł/osobę/h
Istnieje możliwość wynajęcia całej pływalni w cenie 400 zł/h lub jednego toru pływackiego w cenie 80 zł/h (max. dla 8 osób). Dla osób planujących częste wizyty przewidziano możliwość wykupienia karnetów 10- lub 20-godzinnych w preferencyjnych cenach.

Godziny otwarcia krytej pływalni w Stroniu Śląskim

 • Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 21:00
 • Sobota, Niedziela i Święta: 10:00 - 21:00

Basen Stronie Śląskie — Kontakt

Stroński Park Aktywności sp. z o.o.
ul. Kościuszki 20a
57-550 Stronie Śląskie
tel. 74 814 16 04
e-mail: basen@jaskinianiedzwiedzia.pl

Basen w Stroniu Śląskim — opinie o krytej pływalni.

  Na podstawie wielu opinii można jednoznacznie stwierdzić, że ta placówka idealnie nadaje się dla osób szukających miejsca do nauki pływania. Osoby szukające rozrywek wodnych mogą się tu nieco zawieść, bowiem takowych tu brak. Goście zwracają uwagę na wykwalifikowaną kadrę oraz wysiłek pań sprzątających, które dzielnie walczą z nieczystościami i robią to bardzo skrupulatnie. W opinii internautów ceny są tu przystępne, a atmosfera kameralna, spokojna i bez tłumów.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin