facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English

Jaskinia Niedźwiedzia Kletno

     Jedną z głównych atrakcji masywu śnieżnika jest właśnie Jaskinia Niedźwiedzia będąca jednocześnie jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce której długość sal i korytarzy przekracza ponad 3 km. Zwiedzanie trwa około 45 minut wyłącznie w asyście  przewodnika prowadzącego nas przez piękne podziemne korytarze obfitujące w niepowtarzalną i dobrze zachowana szatą naciekową, oraz sporą ilością skamielin kości zwierząt występujących na tych terenach w epoce lodowcowej. 

     Na trasie wędrówki napotkamy niezliczona ilość zwisających ze stropów stalaktytów, rosnących z posadzki stalagmitów bądź stalagnatów powstających w momencie połączenia stalaktytu ze stalagmitem. Niewątpliwie zachwycą nas swoim urokiem także misy martwicowe stanowiące szatę naciekową dna jaskini wypełnione wodą, w której tworzą się kwiaty kalcytowe, jeżyki kalcytowe formy podobne do rafy koralowej. Dostrzec możemy także pizoidy bardzo rzadko spotykane tzw. perły jaskiniowe.

     Mając na uwadze delikatny mikroklimat panujący w jaskini liczba zwiedzających jest ograniczona. W połączeniu z bardzo dużym zainteresowaniem konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc! W okresach zmożonego ruchu turystycznego np. weekend Majowy rezerwacja powinna być dokonana nawek kilka miesięcy przed planowanym pobytem.

Cena od 10zł  do 25zł
Godziny otwarcia codziennie (z wyłączeniem pon. i czw.) 9:00-16:40
Czwartki czynne w okresie V-VIII


Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl