facebook
google plus
BikeSki.pl Przejdź do strony
BikeSki.pl
668 192 942
Polski English

Kopalnia Złota Złoty Stok

     Główną atrakcją turystyczną w Złotym Stoku jest właśnie Kopalnia Złota przyciągająca niezliczone rzesze rządnych przygód turystów. Oferta skierowana jest zarówno do najmłodszych podróżników jak i tych starszych. Atrakcje jakich możemy się spodziewać to zwiedzanie licznych sztolni kopalni w asyście przewodnika przytaczającego nam w miedzy czasie barwne histonie i legendy związane z tym tajemniczym miejscem. Będziemy mogli także podziwiać bogatą ekspozycję map i planów kopalni, dawne narzędzia górnicze, piec muflowy (służący wytapianiu złota), czy XVIII wieczne wózki służące do transportu rudy.

     Długowieczna historia kopalni sięgająca niemalże tysiąclecia najlepiej obrazowana jest przez aranżację skarbca wypełnionego 1066 sztabkami złota dopowiadającymi 16 tonom tego szlachetnego metalu które udało się pozyskać na przestrzeni wieków. Dodatkowo na trasie wycieczki będziemy mogli obejrzeć pokaźną kolekcję wszelkiego rodzaju tabliczek ostrzegawczych, często wręcz zabawnych w swym przekazie. Jednym z fenomenów jakimi szczyci się kopalnia na skale krajowa jest jedyny w Polsce podziemny wodospad mierzący sobie 8 m wysokości. Kończąc zwiedzanie trwające około 2 godziny na powierzchnię ziemi wydostaniemy się podziemna kolejka biegnącą chodnikiem o drugości ok.  300m. 

     Dla tych wędrowców, którzy jeszcze nie zaspokoili swoich potrzeb nadal poszukują przygód administracja kopalni przygotowała dodatkowe atrakcje miedzy innymi podziemny spływ 15 osobowa łódką na odcinku ok. 200 m. Możemy, także nabyć umiejętności płukania złota bądź skorzystać z oferty specjalnej „Zwiedzanie kopalni z fabułą”. Przy kopalni możemy także zmierzyć swoje siły w zajęciach alpinistycznych polegających na wspinaczce na sztucznej ściance. 

     Odwiedzając to miejsce na pewno nie doznamy nudy dzięki różnorodności atrakcji jakie na nas czekają. Kończąc przygodę na pamiątkę możemy osobiście wybić sobie złota monetę bądź odlać sobie pamiątkową  sztabkę złota.  

Cena od 14 do 17 zł  (atrakcje specjalne płatne dodatkowo)
Godziny otwarcia codziennie
od 1 kwietnia do 31 października od 9.00 do 18.00
od 1 listopada do 31 marca od 9.00 do 16.00


Ul. Sportowa 2, 57-550 Stronie Śląskie 668 192 942 e-mail: uireny@op.pl