facebook
Pokoje gościnne U Ireny


CETiK Stronie Śląskie

  Kulturalnym sercem Gminy Stronie Śląskie jest Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury, w skrócie CETiK. To tu dobywają się liczne imprezy kulturalne. Wachlarz proponowanych dziedzin sztuki, z którym można się tu zetknąć jest ogromny. Organizowane są tu koncerty, wystawy, przedstawiania teatralne, tematyczne seanse filmowe, pokazy wszelkich form sztuki tanecznej. Można tu zapoznać się z lokalną kulturą i folkiem, a nawet nauczyć się wykonywania różnego rodzaju prac rzemieślniczych. A  wszystko to dzięki warsztatom tematycznym takim jak warsztaty ceramiczne czy np. ze sztuki plecenia wikliną. W centrum znajdziemy salę widowiskową ze sceną gdzie odbywają się większe imprezy kulturalne. 

  W Centrum znajduje się również punkt informacji turystycznej, w którym pracują osoby kompetentne ze sporym zapasem wiedzy o okolicznych atrakcjach. Zawsze są mili i chętni do udzielenia szczegółowych informacji. Na miejscu są również dostępne darmowe materiały promocyjne takiej jak ulotki, mapki czy foldery.  

  Historia samego budynku, w którym znajduje się CETiK również jest wyjątkowa. Pierwotnie była to stacja kolejowa posiadającą konstrukcję ryglową z tynkowanym wypełnieniem, z cegieł popularnie znana pod nazwą muru pruskiego. Stacja kolejowa oddana do użytku została w 1897 r. pełniąc swoja rolę ponad 100 lat. Jednak w roku 2004 PKP zlikwidowało połącznia kolejowe z gminą Stronie Śląskie. Z uwagi na unikalną technikę budowy dawna stacja kolejowa została wpisana do rejestru zabytków.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin