facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Park Linowy Kletno

  Park Linowy w Kletnie to miejsce rozrywki dla całych rodzin, tak dzieci jak i dorosłych. Park zapewni nam doskonałą zabawę i niesamowite wrażenia zwłaszcza dla najmłodszych. Liczne przeszkody, z którymi musimy się zmierzyć w tym obiekcie sportowo-rekreacyjnym pozwalają sprawdzić naszą sprawność, koordynację ruchową, równowagę i odwagę. To fantastyczna forma spędzenia wolnego czasu opierająca się na sporcie wspinaczkowym przeniesionym ze skałek do specjalnie przygotowanego toru wznoszącego się od kilku do kilkunastu metrów nad ziemią. Zabawa wymagająca włożenia wysiłku fizycznego to najlepsza z możliwych form aktywności dla dzieci i młodzieży. 

Park Linowy Kletno — lokalizacja i dojazd

  Park Linowy zlokalizowany został w Kletnie, niewielkiej wsi administracyjnie przynależącej do gminy Stronie Śląskie. Jego położenie jest o tyle szczególne, iż znajduje się on na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, u podnóży góry Młyńsko (991 m n.p.m.). W bezpośredni sąsiedztwie parku biegnie koryto niewielkiego potoku górskiego Kleśnica. Park Linowy wybudowany został przy głównej drodze dojazdowej do Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie wiodącej ze Stronia śląskiego, stąd dojazd jest prosty, miły i przyjemny. Wyruszając spod Pokoi Gościnnych U Ireny, powinniśmy dojechać tu w ciągu nie dłużej niż 10 minut. Przy parku funkcjonuje spory parking i nie będziemy mieli zatem problemów z zaparkowaniem samochodu. 

Park Linowy Kletno

  Kameralny park linowy w Kletnie pomimo niewielkich rozmiarów oferuje trzy zróżnicowane pod względem poziomu trudności trasy do pokonania. Najłatwiejsza Trasa Niska składa się z 12 przeszkód zawieszonych do wysokości 2 metrów. Trasa średnia zawieszona jest już między 5 a 7 metami nad ziemią. Trasa wymagająca największej odwagi wznosi się nawet 10 metrów nad gruntem i aby ją pokonać będziemy musieli poradzić sobie z 15 przeszkodami. Przed wyruszeniem na ekstremalny spacer śmiałkowie zostają przeszkoleni i wyposażeni w profesjonalny sprzęt alpinistyczny. Pokonują także krótką trasę szkoleniową. Przemierzając kolejne metry trasy, będziemy musieli mierzyć się z coraz to trudniejszymi przeszkodami takimi jak:  most birmański, skok Tarzana, rozrywające belki, trapezy, kładki, mosty, skok na siatkę, zjazdy na linie, lina U, a nawet tyrolkę. Przez cały czas będziemy pod czujnym okiem  instruktora, który pomoże nam w razie potrzeby lub doradzi, w jaki sposób poradzić sobie z kolejnym wyzwaniem. 

Park Linowy Kletno — atrakcje dodatkowe

Mini golf
Jako alternatywa do klasycznego golfa to idealna zabawa zespolona z rywalizacją dla całej rodziny. Zmagania polegające na umieszczeniu piłeczki golfowej w dołku przy użyciu specjalnego kija odbywają się na specjalnych torach gry. Stanowiska, bo o nich tu mowa, których jest tu 18, są zróżnicowane i zawierają różnego rodzaju przeszkody utrudniające nam trafienie do dołka.  Gra przeznaczona jest dla każdego i nie wymaga absolutnie żadnego przygotowania ani specjalnych predyspozycji. Każdy z uczestników otrzymuje kij golfowy, a także kartę do notowania wyników. Wygrywa osoba, która przy najmniejszej ilości uderzeń w piłeczkę zaliczy wszystkie stanowiska z sukcesem. 

Stanowisko łucznicze
Na terenie parku znajdziemy również stanowisko łucznicze gwarantujące świetną zabawę. Stanowisko pozwoli wcielić się w rolę łucznika i zostać małym Robin Hoodem, bądź Indianinem najmłodszym gościom parku. Zamiast klasycznych grotów strzały zakończone są przyssawkami, co gwarantuje nam bezpieczną zabawę. Łucznictwo doskonale rozwija sprawność manualną i koordynację ruchową, a także celność. Czas spęczony przy tarczy będzie nie tylko absorbującą zabawą, ale również treningiem koncentracji i sprawności. Taka forma rekreacyjnego i bezpiecznego poznawania łucznictwa dostępna jest w cenie biletu na jedną z tras wspinaczkowych. 

Park Linowy Kletno — informacje praktyczne

  Z Parku Linowego Kletnie mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, oraz za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych osoby niepełnoletnie. Korzystać z parku mogą osoby mierzące minimum 140 cm z rękoma wyciągniętymi do góry. Warunkiem dopuszczenia do tras jest odbycie uprzednio instruktażu przez obsługę parku. Osoby pod wpływem substancji odurzających lub alkoholu nie będą miały możliwości skorzystać z usług Parku Linowego. Również osoby o słabym stanie zdrowia w szczególności osoby cierpiące na choroby serca lub inne choroby, które w przypadku wysiłku fizycznego mogą zagrażać ich zdrowiu lub życiu, nie powinny się wspinać na tor przeszkód. 

Park Linowy Kletno — cennik, godziny otwarcia

Ceny obejmują jednorazowe przejście trasy:
Trasa niska, zielona  bilet normalny - 25 zł / bilet grupowy - 20 zł
Trasa średnia, żółta  bilet normalny - 30 zł / bilet grupowy - 25 zł
Trasa wysoka, czerwona bilet normalny - 35 zł / bilet grupowy - 30 zł
Trasa niska + średnia,  bilet normalny - 40 zł / bilet grupowy - 35 zł
Trasa średnia + wysoka, bilet normalny - 45 zł / bilet grupowy - 40 zł

  Bilet grupowy przeznaczony jest dla grupy co najmniej 10-osobowej. Dla grup zorganizowanych powyżej 25 osób istnieje możliwość czasowej rezerwacji parku na wyłączność.  Cena obejmuje udostępnienie sprzętu alpinistycznego (uprząż, kask itp.) szkolenia wstępnego i wsparcia obsługi Parku Linowego podczas pokonywania trasy. 
  Ze względu na dosyć "płynne" godziny otwarcia uzależnione w dużej mierze od warunków pogodowych prosimy sprawdzać je na stronie domowej parku lub potwierdzić je telefonicznie. 

Park Linowy Kletno — kontakt

Kletno 6
57-550 Stronie Śląskie
tel. 695-630-859
mail: biuro@kletno.pl

Park Linowy Kletno — opinie

  Goście odwiedzający to miejsce doceniają w szczególności bardzo uprzejmą i kompetentną obsługę. Dzieci są zachwycone z poziomu rozrywki, jaki zapewnia park i spędzają tu kilka godzin bez poczucia nudy. W komentarzach umieszanych na wizytówce gogle często przewija się również duże uznanie za dbałość o bezpieczeństwo uczestników wspinaczki. W porównaniu do parku linowego w Złotym Stoku park linowy w Kletnie jest raczej dla początkujących amatorów stawiających pierwsze kroki w rozrywce tego typu. Świetnie nadaje się dla dzieci i nastolatków oraz dla śmiałków próbujących swoich sił po raz pierwszy w takiej formie rozrywki. W bliskim sąsiedztwie znajdują się stawy rybne, wraz ze smażalnią. Szczerze polecamy posiłki tam serwowane, gdzie po trudach włożonych we wspinaczkę możemy odpocząć i zjeść smaczny obiadek.

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin