facebook
Pokoje gościnne U Ireny


Czarna Żmija Czarna Góra

  Zwana popularnie torem saneczkowym Czarna Góra, atrakcja jaką jest Alpine Coaster Czarna Żmija, to wyjątkowe miejsce, gdzie cała rodzina może doświadczyć nieprzeciętnej rozrywki w otoczeniu pięknej przyrody. Atrakcja została oddana do użytku 25 grudnia 2014 roku i od tego czasu cieszy się wciąż rosnącą popularnością. To jedno z najnowocześniejszych i najdłuższych tego typu urządzeń w Polsce, które z pewnością przyciągnie uwagę miłośników ekstremalnych przeżyć oraz wszystkich, którzy szukają aktywnego wypoczynku. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć tę atrakcję oraz przedstawić, czego możemy się spodziewać podczas przejażdżki saneczkami po specjalnie skonstruowanym torze pełnym pętli i zakosów.

Czarna Żmija zjeżdżalnia grawitacyjna — lokalizacja i dojazd

  Zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmija znajduje się na terenie ośrodka Czarna Góra Resort w miejscowości Sienna. Tor saneczkowy został wybudowany na północno-wschodnim stoku Czarnej Góry, która osiąga wysokość 1205 m n.p.m. w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów narciarskich. Polana, na której zbudowano tor saneczkowy, leży pomiędzy wyciągami talerzykowymi Jędruś i Biba, na lewo od najdłuższego i najbardziej rozpoznawalnego wyciągu w ośrodku, jakim jest Luxtorpeda. W bliskim sąsiedztwie zjeżdżalni grawitacyjnej znajduje się również Karczma Czarna Góra, mogąca służyć nam za dobry punkt odniesienia. Aby dotrzeć na miejsce spod noclegów U Ireny, należy jechać drogą łączącą Stronie Śląskie z ośrodkiem Czarna Góra Resort, która mierzy niespełna 6 kilometrów i można ją pokonać w kilka minut. Przy torze saneczkowym znajduje się duży, bezpłatny parking dla gości ośrodka, więc nie ma problemu z zaparkowaniem samochodu w jego pobliżu. Zjeżdżalnia grawitacyjna jest dobrze widoczna, więc nie ma obaw, że można ją przeoczyć.

Czarna Żmija zjeżdżalnia grawitacyjna

  Zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmija to atrakcja na wolnym powietrzu, której nie można przegapić podczas wizyty na Czarnej Górze. Ten najdłuższy tor saneczkowy w Polsce ma długość 950 metrów, gdzie podczas ich pokonywania czekają na turystów liczne niespodzianki, takie jak 3 pętle, przejazd przez las oraz wiadukt usytuowany na wysokości 8 metrów, umiejscowiony nad potokiem. Zjeżdżać można parami lub w pojedynkę, gdyż saneczki są dwuosobowe. Przy swobodnej jeździe saneczki potrafią rozpędzić się nawet do 40 km/h. Różnica poziomów pomiędzy startem a metą wynosi 90 m, a z górnych partii toru rozpościerają się przepiękne widoki na okolicę, w szczególności na przeciwległe zbocza Janowej Góry.

  Czarna Żmija to atrakcja dostępna dla turystów przez cały rok, co sprawia, że każdy, kto odwiedzi Czarną Górę - czy to narciarz, czy rowerzysta - może spróbować swoich sił na tym torze saneczkowym. Przepustowość tego Alpine Costera jest dość duża i wynosi maksymalnie 200 osób na godzinę, a to za sprawą pokaźnej floty 33 wagoników. Jednak zazwyczaj atrakcja nie jest tak oblegana i można cieszyć się jazdą w mniej zatłoczonych warunkach. Zjazd torem saneczkowym to nie tylko wspaniała zabawa, ale również gwarancja niezapomnianych wrażeń. Pod koniec trasy fotoradar robi zdjęcia uczestnikom, które można odebrać za odpłatnością w domku obsługi toru. Można zdecydować się na zdjęcie w formacie 10 × 15 lub na magnes z nadrukiem na lodówkę.

Czarna Żmija zjeżdżalnia grawitacyjna — bezpieczeństwo

  Projektanci, jak i twórcy tej wyjątkowej atrakcji, dołożyli wszelkich starań, aby jazda po tym torze była wspaniałą rozrywką i to całkowicie bezpieczną. Saneczki zostały wyposażone w specjalne dźwiganie pozwalające regulować prędkość jazdy oraz całkowicie wyhamować w razie takiej konieczności. Najważniejsze zasady mówią o tym, że należy zawsze korzystać z pasów bezpieczeństwa, w które wyposażone są wózki, i podczas jazdy należy zachować 25-metrowy odstęp od innych użytkowników toru. W newralgicznych punktach tor zabezpieczony jest siatkami, które jeszcze nigdy nie zostały użyte, ponieważ nie zdarzyły się tu dotychczas żadne wypadki. Ze względów bezpieczeństwa dzieci poniżej 3 lat nie mogą korzystać ze zjeżdżalni, gdyż są po prostu za małe. Natomiast dzieci pomiędzy 3 a 8 rokiem życia mogą korzystać ze zjeżdżalni wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów, którzy mają bezustannie kontrolować prędkość jazdy. Dzieci powyżej 8 roku życia mogą korzystać ze zjeżdżalni samodzielnie, wyłącznie za zgodą opiekunów. Obowiązuje tu oczywiście zakaz wstępu dla osób nietrzeźwych lub pod wpływem innych substancji odurzających. Co ciekawe, zabrania się celowego spowalniania ruchu i całkowitego zatrzymywania się, co mogłoby powodować, po pierwsze, niebezpieczne sytuacje, a po drugie, psuć zabawę innym uczestnikom.

Czarna Żmija zjeżdżalnia grawitacyjna — cennik, godziny otwarcia

1 zjazd: bilet dla dzieci - 15 zł, bilet dla dorosłych - 20 zł, bilet dla seniora - 15 zł
3 zjazdy: bilet dla dzieci - 40 zł, bilet dla dorosłych - 50 zł, bilet dla seniora - 40 zł
5 zjazdów: bilet dla dzieci - 60 zł, bilet dla dorosłych - 75 zł, bilet dla seniora - 60 zł

  Bilet dziecięcy przysługuje dzieciom do 13 roku życia. Natomiast bilet dla seniora osobom, które ukończyły 60 rok życia i dla osób niepełnosprawnych.

Godziny otwarcia zjeżdżalni:
Poniedziałek — Piątek 9:00 - 17:00
Sobota — Niedziela 9:00 - 19:00

Czarna Żmija zjeżdżalnia grawitacyjna — kontakt

Czarna Góra Resort
Sienna 11
57-550 Stronie Śląskie
tel.: +48 74 884 34 06

Czarna Żmija zjeżdżalnia grawitacyjna — opinie

  Jednym z najczęstszych pozytywnych komentarzy na temat Czarnej Żmiji jest to, że jest to świetna atrakcja dla całej rodziny. Ludzie cenią sobie fakt, że zjeżdżalnia ta jest bezpieczna i dostosowana do potrzeb dzieci, ale jednocześnie jest wystarczająco ekscytująca dla dorosłych. Internauci często podkreślają, że ta atrakcja dostarcza nie tylko emocji, ale także pozwala na relaks i spędzenie czasu w pięknej okolicy. Szczególnie lubiana jest przez dzieci i młodzież, które mogły jeździć po niej bez przerwy. Jednakże są również negatywne opinie na temat tej zjeżdżalni. Niektórzy internauci uważają, że cena za przejazd jest zbyt wysoka i nieadekwatna do czasu, jaki spędza się na zjeżdżalni. 

Zapraszamy do kontaktu

Pokoje Gościnne U Ireny
ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie
NIP 8811451203

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin